szerző: PjotrSzabó Anna székelyföldi mesemondó és Anu Taul a Fonóban 2008. március 11. kedd, 20.00, Fonó Budai Zeneház - Budapest (XI.Sztregova u. 3.)
Szabó Anna: Édesanyám elmondása szerint elébb táncoltam, mind jártam, énekelni hamarabb kezdtem, mind beszélni.(ejsze, mind a kicsigyermekek java). Hat évesen megkezdtem a hegedülést, két év múlva már a Kolozsvári Zeneművészeti Iskolába találtam magam. Hogy jó helyt, jó kezek közt fejlődjön az Áldás. Nem voltak könnyű gyermekévek, de legalább nehezek s keservesek. () Nagy Ajándéka az Életnek, hogy ismerhetem, tudhatom Berecz Andrást, népmeséink, régi történéseink, népdalaink, de más népek hasonló kincseinek a tudóját, varázslóját, tanítóját.
Anu Taul és barátai Mari Kalkun vőrui származású zenész, akinek dalait nagyban befolyásolják a vorui nyelvjárás sajátos, dombsági tájat idéző ritmusai. Vőrumaa Észtország „leghegyesebb” területe, ahol kb. 20000 ember beszéli még a vőrui nyelvjárást. Mari első lemeze, az „Üü tulők” 2007-ben jelent meg.
Anu és Triinu Taul szintén dél-észtországból származik. A testvérek a „Tuulepill” nevű családi együttesben kezdték pályafutásukat, népdalokat énekeltek és dudán játszottak. Anunak két lemeze jelent meg eddig: az első, a „Tähe tüdär” 2003-ban, a második, az „Engi aig” 2006-ban. Anu saját dalai mellett mindkét lemez tartalmaz népdalfeldolgozásokat is.
Tarmo Noormaa harmonikás - kutató és tanár. Szintén Vőrumaaból származik, ahol a tangóharmónika tradíciója nagyon erős. jelenleg a Viljandi Folk Music Festival programigazgatója és 2003 óta a Viljandi Kultúrakadémia tanára.