Amszterdam, ahogy én látom - Útifotó-kiállítás a Millenáris Parkban
Megnyitó: 2008. február 18., hétfő 17:00 Herb Van Drongelen: Kerékpárral a Föld körül Fotókiállítás a Millenáris Piros-fekete Galériájában
1997-ben Herb van Drongelen merész kalandba vágott: Rosinantéról, Don Quijote lováról elnevezett kerékpárjára ülve 110 ezer kilométeres világkörüli útra indult. A több mint 6 évig tartó odüsszeia során, amely 5 kontinens 69 országán(beleértve Magyarországot is) vezetett keresztül, tízezer fénykép készült. A kiállítás anyagát képező fotókat egy közel 60 méteres vászonra nyomtatták egymás után, egy idő- és kilométerskála mentén ezzel is nyomatékosítva a bolygónk kerületének közel háromszorosát kitevő út nagyságát.
Megnyitó: 2008. február 21., csütörtök 20:45
Martijn de Vris fotói Fotókiállítás az A38 Hajó éttermében
2008. február 19., kedd-február 24., hétfő,
Budapest közterein - A Natwerk köztéri akciói
A Natwerk a holland zenei kultúra egyik legkomolyabb és ugyanakkor legviccesebb know-howja. Frank De Ruwe és Coen van Rooij egy, a várost járó, kék szemétszállító teherautó platóján mutatják be az általuk alapított igazi, bár változó tagságú glam rock zenekart. Mobil glam a város minden lakójának!
Beszélgetések:
2008. február 21., csütörtök 19:30
Beszélgetés Eddy Terstall-lal Beszélgetőtárs: Pálfi György filmrendező A belépés díjtalan.
2008. február 22., péntek 19:00
Beszélgetés Herb Van Drongelennel A belépés díjtalan.
2008. február 23., szombat 16:00
Beszélgetés Luud Schimmelpennickkel A belépés díjtalan.
Luud Schimmelpennick az amúgy sem egyhangú amszterdami politikai élet egyik legszínesebb egyénisége. A jelenleg is önkormányzati képviselő Schimmelpennick a nagyvárosi kerékpáros közlekedés elkötelezett szószólója, formatervező és közlekedési szakértő. Nevéhez fűződik az ún. Fehér bicikli projekt, aminek óriási szerepe volt abban, hogy manapság Amszterdamot a kerékpárok városaként ismerjük. Korát jócskán megelőzve, már a hatvanas években kiállt a városi kerékpározás mellett, és elveiből azóta sem enged.
Filmvetítés
2008. február 21., csütörtök 18:00
Eddy Terstall: Simon Filmvetítés az A38 Hajón A belépés díjtalan.
A kitűnő fiatal rendező, Eddy Terstall szomorkás tragikomédiáival, társadalmilag érzékeny témáival hívta fel magára a figyelmet. Markáns véleménye van a holland és európai szociális változásokról, a bevándorlókkal való viszonyról, a nagyvárosi életről. Szociálisan elkötelezett, érzékeny művészként, és a holland művészeti élet központi alakjaként személye kiválóan alkalmas arra, hogy rajta keresztül megismerkedjünk Amszterdam nagyvárosi kortárs kultúrájával.
Zene:
2008. február 23., szombat 21:00
Zagar, About (NL), zZz (NL), Eboman (NL), Killbert
A Zagar zenekar zenei agya, Zságer Balázs Magyarország egyik legsokoldalúbb muzsikusa, zeneszerzője és producere. Yonderboi-jal közös mellékprojektje, A Trevira Modern egyéni hangú elektronikus downtempo-duó. 2004 második felében jelent meg Török Ferenc filmjéhez, a Szezonhoz írt kísérőzenéje, ezen kívül DJ Mangóval, Márkos Alberttel és MC Senával aktív szerepet vállal a Skeg nevű dzsessz-hiphop produkcióban, illetve dolgozott együtt a Budbudas projekttel is.
A Zagar zenéjét szokták Yonderboi muzsikájhoz hasonlítani, de fontos különbség, hogy itt a dobalapok nem programozottak, a számok kevésbé lágyak és simulékonyak. Erőteljes groove-ok, a gitár hangsúlyos szerepe, a klasszikus bluestól a bossa nováig terjedő ritmikai változatosság jellemzi a ®agar számait, amelyekben az éteri szintetizátorhangokat hatásosan ellenpontozzák Magyarország egyik legjobb kezű lemezlovasa, DJ Bootsie szkreccsei.
A Zagar tagjai Zságer Balázs (Zagar): Fender rhodes, billentyűsök, programozás Kovács Andor: gitár, basszusgitár DJ Bootsie: scratch Lázár Tibor: dob
Diszkográfia: Local Broadcast, 2002 Szezon/Eastern Sugar, 2004 Cannot Walk Fly Instead, 2007
A holland elektronikus színtér egyik leginkább sokoldalú egyénisége, Rutger Hoedemakers, azaz About, akinek artisztikus, változatos, finoman önironikus elektrója leginkább a Devót és az újhullám hasonló zenekarait idézi. Remek, fülbemászó dallamok, vicces szövegek, rafinált hangkonyha,. Breakbeat keveredik ska-punkkal, indie rock flitteres diszkóval:
About 2006-ban megjelent első lemeze a holland eletrószcéna üde színfoltja, vidám változatossággal.
Erotika, elektronika és rock and roll. Ez a zZz, azaz a holland underground-elektro duó, a billentyűs Daan Schinkel és a dobos-énekes Björn Ottenheim hitvallása és szentháromsága. House of Sin, Ecstasy, Sweet Sex, Bikini Inferno és hasonló számcímek, fülledt videoklipek, masszívan torzított orgonazúgás, Elvis Presley hangján búgó dobos, megfelelően adagolt pszichedélia, transz és sötéten gomolygó groove-ok. A tökéletes keverék, amivel a zZz lehengerelte a németalföldi undergroundot. A duó első - mindmáig egyetlen - lemeze The Sound of zZz címel 2005-ben jelent meg.
A duó tagjai: Daan Schinkel: billentyűsök Björn Ottenheim: dob, ének
Eboman, azaz Jeroen Hofs különleges audiovizuális produkciója túlzás nélkül egyedülálló. A holland vizuális művész hosszú évek alatt kifejlesztett saját VJ- rendszerén, az úgynevezett SenS-en alkotja meg élő multimédiás szobrait: a már-már performance-ba hajló előadásokat Eboman a saját testére szerelt érzékelő-rendszerrel vezérli, így hozva létre sajátos elektronikus produkcióját. A képeken klasszikus hollywoodi filmek, politikusok beszédei, a tömegkultúra mindenféle szemete - Eboman ezeket szeleteli apró pici darabokra, és e széttördelt törmelék ritmikus összeillesztéséből állítja elő abszolút partiképes szettjét. A látvány, a hangok, a ritmus, a manipulált képek és zörejek magával ragadó áramlása egészen különleges élményt nyújt. Nem véletlen, hogy Eboman a Pompidou Központhoz vagy a MOMA-hoz hasonló kortársművészeti fellegvárakban éppúgy ünnepelt fellépő, mint partikon vagy Roskilde-méretű fesztiválokon.
Belépő elővételben: 2000 Ft, a koncert napján: 2500 Ft.