hosting: Hunet
r40
  cikkekfotók        
beszámoló [koncert]  2001. március 19. hétfő   13:28
nincsen hozzászólás

szerző: Ákos
Annihilator, Nevermore, Soilwork, Rawhead Rexx
2001 március 13, E-klub

   Végre elered az eső, viszont továbbra is hideg van, így hát most már semmi akadálya, hogy az E-klub jól lezárt bejárata előtt kanyargó, legalább 100 m-es tömött sort alkotók elkezdhessék magukat igazán rosszul érezni. A 19.00 re kiírt kezdéshez képest 19.40-kor már be is léphet az első szerencsés, majd további kb. 5 perc múltán színpadra lép az első zenekar, így hát a Rawhead Rexx gyakorlatilag üres teremnek kezd játszani ( jó érzés lehet), miközben az egyébként időben érkezett érdeklődők még odakint állnak az esőben ( szintén kellemes lehet).
   Mindezeket nem említeném, ha először fordulna elő, de sajnos nem így van. Gondolom, ugyanitt a hétvégi diszkóba érkezőkkel ezt nem teszik meg, hiszen akkor a következő héten a táncos lábúak más dizsit keresnének, nekünk persze nincs más választási lehetőségünk.
   Ezzel be is fejezem az elégedetlenkedést a klubba bejutva hamar elkezdenek jóra fordulni a dolgok. A Rawhead Rexx bulijának ugyebár lekéstük a felét, de a maradék időben egy lelkes, jó kiállású power-speed zenekarral szembesülhetünk. Ha különlegességet nem is hallhattunk, az intenzitás a Metaliumot idézte.
  
   A svéd Soilwork-kel is ez volt az első remélhetőleg nem utolsó találkozásom, de őket megelőzte utóbb maximálisan igazolt jó hírük. Elsöprő lendület, keménység, első hallásra is magukkal ragadó, progresszivitást sem nélkülöző dalok. De ki emlékszik már belépésünk viszontagságára? Kopasz énekesük igen karizmatikus jelenség volt, dobosuk kiemelkedő tudású. Ha muszáj lenne hasonlítani muzsikájukat, az In Flames és Arch Enemy merülhet föl, minden esetre amint befejezem az írást, indulok fölkutatni lemezeiket.
  
   Két főzenekarnak örvendhettünk az este, hasonló játékidővel. Először a Seattle-i Nevermore lépett a színpadra. A legendás Sanctuary mára szintén klasszikussá érett utódzenekara a tavalyi év egyik legjobb albumát alkotta meg. A zsúfolt nézőtéren hömpölygött a várakozás izgalmával feltüzelt tömeg, levegőt alig lehetett kapni. A Nurcosynthesis sodró komplexitásában oldódhatott először a várakozás feszültsége, a Jim Sheppard basszusgitáros feje tetejére erősített bizarr módon megvilágított maszk látványának kíséretében. Ehhez az összetett fémzenéhez tisztább megszólást is el tudtam volna képzelni, később ez valamelyest javult is. A zaklatottan pulzáló gitárok felett kavargó, fájdalommal, dühvel, félelemmel átitatott dallamok megannyi mágiát és szépséget is hordoznak Warrel Dane énekesnek nem csak dallamvilága sajátos, de szuggesztív eloadásmódja és persze derékig érő hajzuhataga is mely már több mint tíz éve a Sanctuary-ban is védjegye volt- igen egyéni. Társai is nagyszerű összhangban játszották a nem éppen egyszerű nótákat, előbb főként az új, majd az előző két lemezről. Mellőzték viszont korábbi dalaikat, én főleg 1-2 Sanctuary klasszikus erejét szerettem volna magamba szívni, s ezzel aligha lehettem egyedül. Nem mintha fokozni lehetett volna még a hangulatot, hisz a ráadásban ismét az új Dead Heart in a Dead World lemezcsodáival búcsúztak: Believe in Nothing, River Dragon, s a címadó dal.
  
   Furcsa volt, hogy a Nevermore katarzisa után még egy régi kedvenc fellépése várt rám, én már eddig is a teljesség élményét kaptam. Persze szó nincs róla, hogy ne okozott volna örömöt a kanadai Annihilator bulija. Pályafutásuk nagyjából egyszerre indult a Nevermore elődjével, ő varázsuk azonban a 3. Lemez után megtört, legalábbis dalszerzés szempontjából. Jeff Waters, ki tulajdonképpen egymaga jelenti a zenekart, ma is fantasztikus gitáros, játéka egyből felismerhető. Sajnos a társak Jeff körül lemezről lemezre változnak, pedig jó lenne egy- két állandó szerzőtárs, kik segítségével a dalok is karakteresebbekké válhatnának. Most erre meg is van az esély, hiszen itt van az új, rendkívüli brutális külsejű frontember, Joe Comeau (ex- Liege Lord, Overkill), aki sikerrel próbálta magamellé állítani a közönséget. Ő bizony a régi dalokat is többnyire jobban adta elő, mint az adott korszak aktuális énekesei, remélem dalszerzőként is bemutatkozik majd. A jó pár új nóta mellett hátborzongató volt hallgatni néhány régi klasszikust ( Alison Hell, W.T.Y.D, Never, Neverland stb.), ezek ma éppolyan frissek mint jó 10 éve. Ugyanakkor néha kissé leült a hangulat a kevésbé sikerült nótáknál. Ilyenkor a dalok élvezete helyett csak ámuldozhattunk Jeff és a többiek technikai tudásán. A buli vége felé kissé meg is fogyatkoztunk, bár ezért foleg a késői időpont lehetett a felelős.
  
   Megsemmisítő erejű koncert volt ez is, de szerencsésebb lett volna a Nevermore-t utoljára hagyni, a drámai csúcspontnak az utolsó felvonásában a helye.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2024. április 25.
Amit még sohasem láthattál a Parkból - a kulisszák mögé enged betekintést a Blahalouisiana vadonatúj live session videója
2024. április 26.
Nanowar of Steel- Sör, Metal és Buli a Barba Negra-ban!
2024. április 30.
Glenn Hughes: Deep Purple - Burn lemez 50 éves jubileumi turné budapesti állomással!
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Akik házibulit csaptak az MVM Dome-ban: a Depeche Mode
Suicidal Angels, Fusion Bomb, Crimson Fire
A Normandie lenyűgözte Budapestet a Dopamine turné keretében
Cattle Decapitation, Signs Of Swarm
Fesztiválhangulat a Dürer kertben- Halflives és az Inferno Turné
Amaranthe, DragonForce, Infected Rain
Meshuggah, Avatar, The Halo Effect
Két zenekar, egy este a Dead Poet Society és a Ready the Prince lángoló show-ja az Akvárium színpadán
 kiemelt 
The Amity Affliction, Infected Rain: csomagban olcsóbb a jegy a nyár két ütős bulijára
  
Nyáron sem maradunk ütős és modern metal bulik nélkül a fővárosban

Nanowar of Steel- Sör, Metal és Buli a Barba Negra-ban!
Esti Kornél a Budapest Parkban
Mike Portnoy-jal koncertezik Budapesten a Dream Theater
Először látogat Magyarországra a City Morgue
 friss hozzászólások 

Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Wolfheart, Before The Dawn, Hinayana (1)
Új Falcongate LP: Blood Red Roses (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 primordial    jason staham    alcohol    kerekes band    malacka és a tahó    robert downey    s dance    vices & virtues    teurgia    as you drown    brainlust    g    blahalusiana    tranker kata    fuck your pride    lenny kravitz    shadowthrone    mick jagger    túl jó nő a csajom    fading circles    alestrom    biorobot    onerepublic    another dawn comes    talentométer  

r42
Copyright 2000-2024 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!