hosting: Hunet


  cikkekfotók        
előzetes [koncert]  2007. december 27. csütörtök   10:10
nincsen hozzászólás

szerző: Eugene
Marduk, In Battle, Artisian, Zonaria
2008. január 6., Budapest - Avalon Klub

  A Marduk immáron tizenöt éve töretlen lendülettel zúdítja ránk Christraping black metal-ját, s ezalatt az idő alatt a színtér egyik legismertebb, egyben leghírhedtebb együttesévé lépett elő: az 1991-es, több országban betiltott legelső demojuk ugyanúgy erről tanúskodik, mint az a tény, hogy például a 2001-es New York-i események mellékhatásaként gyakorlatilag kitiltották őket az Egyesült Államok területéről. Kilenc albumuk témaválasztásában központi szerepet kap a háború és a halál kérdésköre; nincs ez másként a 2004-es, Plague Angel című darab esetében sem, amelyet főként Ingmar Bergmann A hetedik pecsét-jének morbid, egyben elgondolkodtató története ihletett: találkozás, végzetes sakkjátszma a Halállal.
  
  A csapatot 1990-ben alakította Morgan Steinmeyer Hakansson, azzal az eltökélt céllal, hogy a világ legelvetemültebb istenkáromló hordáját szedje össze. Néhány ma már kultikusnak számító demo (Fuck Me Jesus) és korai koncert után 1992-ben jelent meg a debütáló, Dark Endless című lemez, majd 1993-ban az Osmose Productions-höz szerződhettek, ahol a Those Of The Unlight készült. Ekkora már kialakult egyedi hangzásviláguk: bestiálisan gyors black metal, melyet az 1994-es Sons Of Northern Darkness turné során mutatnak be először Európának, s aztán az Opus Nocturne című albumon fejlesztik tökélyre. E lemez rögzítése után csatlakozott hozzájuk az énekes Legion, akit először a Heaven Shall Burn ....When We Are Gathered című anyagon hallhattunk, majd hosszú évekre ő maradt a banda hangadója, így az ő pokoli sikolyai hallhatóak a Marduk egyik leggyilkosabb, leggyorsabb, s talán legismertebb albumán, a Panzer Division Marduk-on (1999) is.
  
  2004-ben aztán Legion távozik a Marduk soraiból, és Mortuus érkezik a helyére. Mint Morgan elmondta, Mortuus-nak különösen bizarr, szélsőséges személyisége van, és persze hangját is jóval fantáziadúsabban, értsd: betegesebben, velőtrázóbban tudja használni, így elődjénél jobban illik majd a Marduk hadrendjébe.
  
  Idén egy kiváló albummal (Rom 5:12) jelentkeztek, amelyen remekül ötvöződnek az epikus és a direkt, gyors témák. Erről az Avalon Klubba ellátogatók is megbizonyosodnak majd, de természtesen a régi slágerek is műsoron lesznek.
  
  Az elsőszámú svéd black metal bandát az ugyancsak svéd In Battle és Zonaria, valamint a brit Artisian vezeti majd fel.
  
  Kezdés: 18.30
  Belépő: 4200 Ft



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó linkek: 

A Marduk oldala

A Planetnoir oldala

 programajánló: 
2025. november 22.
Ipoly-funky és a „háborús” zenekar
2025. november 24.
Electric Callboy: 2025-ben már az MVM Dome-ba térnek vissza!
Electric Callboy: novemberben beveszik az MVM Dome színpadát is
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Stoned Jesus & Wheel: Spring Equinox Tour 2026
A Depeche Mode dobosa is színpadra lép a 101 Hang Special Tribute koncerten
Jonathan Roy – a hokikapusból lett világsztár újra Budapesten
Annisokay: német metalcore hármas érkezik decemberben
Yann Tiersen szólókoncerttel tér vissza Budapestre- Az alkotó saját kisbuszán, kutyája társaságában turnézik
IDLES – Felszabadító energiák a Budapest Parkban
Quimby – A terepasztal lovagjai – 35 év szélmalomharc
Tom Smith - Egy meghitt este az Editors frontemberével
Magányos hatalmasok - Deafheaven, Portrayal of Guilt, Zeruel
Így ünneplik a barátai a „magyar világsztárt” Németh Gábor életmű koncert
 kiemelt 
Stoned Jesus & Wheel: Spring Equinox Tour 2026
  
Co-headline turné keretében tér vissza Budapestre a Dürer Kertbe 2026

A Depeche Mode dobosa is színpadra lép a 101 Hang Special Tribute koncerten
Jonathan Roy – a hokikapusból lett világsztár újra Budapesten
Annisokay: német metalcore hármas érkezik decemberben
Yann Tiersen szólókoncerttel tér vissza Budapestre- Az alkotó saját kisbuszán, kutyája társaságában turnézik
 friss hozzászólások 

Az Arcturus Budapesten (1)
Éljen a diktatúra! – drMáriás retrospektív kiállítása a Godot Intézetben (1)
FAB-Springfest - 26. Virágzás Napjai (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 crowbar    kaptár    idoru    nuclear beast    verbunk-punk    mastic scum    divine damnation    dodheimsgard    michelle rodriguez    falco    johnny knoxville    arany album    isten kezében    dance or die    final stage    a purgatory óta    kállai jános    drawing    danielle spencert    septicmen     aborted    hobo    hot water music    neurasthenia    severe torture  

r48
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!