előzetes [koncert] 2007. szeptember 13. csütörtök 12:42
nincsen hozzászólás
szerző: PjotrColumbus Jazzklub október havi programja - Jazz dobosok hete Október 7-14. 2007. október 1- 31. Budapest - Columbus hajó (V.ker. Vigadó tér 4. számú kikötő)
Október 1-2. Fekete-Kovács Kornél Quintet
Fekete-Kovács Kornél - trombita, szárnykürt Oláh Szabolcs gitár Cseke Gábor zongora (okt. 1.) Oláh Kálmán zongora (okt. 2.) Hárs Viktor - bőgő Dés András - ütőhangszerek
A zeneszerző, trombita- és szárnykürtművész Fekete-Kovács Kornél számtalanszor bizonyította már be, hogy a leginvenciózusabb magyar muzsikusok közé tartozik. A Modern Art Orchestra alapítójaként kortárs nagyzenekari művek színpadra állítójaként is ismert zenész, kvintettje viszont a mainstream és a populáris jazz közötti arany középutat képviseli.
Október 3-4. Oláh Kálmán Quartet
A kiváló zongorista legújabb formációja mutatkozik be ezen a két napon. Oláh Kálmán azon jazz muzsikusaink egyike, akit világszerte a legjobbak között tartanak számon: a legrangosabb amerikai jazz-zeneszerzőverseny, a Thelonius Monk Jazz Composers Competition fődíját 2006 szeptemberében vette át Washingtonban. Ezt a díjat a több száz műből kiválasztott egyetlen legjobbnak megítélt kompozíciójáért kapta. 2007 júniusában saját CD-je jelent meg az USA-ban, melynek a nyertes mű lett a címadója.
Október 5. Yengibarjan Trió
David Yengibarjan - akkordeon Egri János - nagybőgő Murugan Muhan (India) ütőhangszerek
David Yengibarjan 1976-ban született Örményországban. Jerevánban kezdte harmonika tanulmányait, majd 1995-től Magyarországon telepedett le és képezte tovább magát. A trió 1999-ben alakult, arra törekedve, hogy ötvözze az argentin tangó, az azt megújító Astor Piazzolla és a különféle népzenék világát. A mai estén különleges vendéget köszönthetünk az ütőhangszereknél: Murugan Muhant Indiából.
Október 7-14. Jazz dobosok hete
A dobosok általában nem főszereplői, névadói a zenekaroknak. Most mégis ők a főszereplők ezen a héten: hét olyan zenekar játszik majd, amelyek közül kettő máris megcáfolja fenti állításunkat, hiszen Kőszegi Imre és Balázs Elemér valódi főszereplője saját együttesének. A két kiemelkedő dobos mellett a további zenekarokban olyan fiatal erősségek játszanak, mint Borlai Gergő vagy Pecek Lakatos András, a szintén zenekarvezető Szendőfi Péter, vagy a két ifjú tehetség: Kaszás Péter és a mindössze 12 éves nagy ígéret, a szlovák David Hodek.
Október 7. Lattmann Quartet
Lattmann Béla basszusgitár Fekete István trombita Sárik Péter - zongora David Hodek - dob
Október 8. Sárik Péter Trió
Sárik Péter zongora Frey György basszusgitár Kaszás Péter dob
Borbély Mihály szaxofon Szakcsi Lakatos Róbert - zongora Szendőfi Péter - dob Mits Gergő - basszusgitár
Október 11. Kőszegi Quintet
Bacsó Kristóf szaxofon Rozsnyói Péter zongora Szandai Mátyás bőgő Zsoldos Béla vibrafon Kőszegi Imre dob
Október 12. Juhász Gábor Trió
Juhász Gábor - gitár Papesch Péter - basszusgitár Borlai Gergő - dob
Október 14. Balázs Elemér Quartet
Lamm Dávid - gitár Balázs József - zongora Soós Márton - bőgő Balázs Elemér - dob
Október 15. Pintér Zoltán Trió
Pintér Zoltán zongora Egri János bőgő Balázs Elemér dob
Pintér Zoltán Binder Károly és Gonda János növendékeként végzett a jazz konzervatóriumban. Játszott a a Laux trióban Joe Murányival, Pege Aladár együttesében, a Fritz Jazz Swingers-ben. A trió tagjai, bár gyerekkori jóbarátok, csak az utóbbi időben alakították meg triójukat, amely máris első lemezének megjelenése előtt áll.
Október 16. Berki Tamás Band
Berki Tamás - ének Tóth Viktor - szaxofon Mohai Tamás - gitár Horváth Plutó József - basszusgitár Mohai Győző - dob
Berki Tamás azon kevés jazz-zenészek egyike, aki közvetlen kontaktust tud teremteni hallgatóságával, rajongói is szuggesztív és őszinte hangulatú koncertjeiért szeretik, ahol a közönséggel szinte együtt lélegzik. Egyedülállósága az énekesek közt vitathatatlan, olyan egyedi és expresszív, hogy nem is nagyon tudjuk kivonni magunkat a hatása alól. A magyar jazzéletben ő az első énekes, aki magyar szöveggel, saját szerzeményekkel áll elő.
Október 17. Borbély Műhely
Borbély Mihály - szaxofonok, tárogató, furulyák Szabó Dániel - zongora Horváth Balázs - bőgő Baló István - dob
A zenekar öt éve alakult a nép- és világzene, a jazz és a kortárs zene területén egyaránt otthonosan mozgó Borbély Mihály vezetésével, hasonló szellemű és gondolkodású muzsikusok csatlakozásával. Improvizatív zenéjüket a jazz különböző irányzatainak valamint a Kárpát medence és a Balkán népzenei örökségének ötvözése jellemzi, érdekes dallamfordulatokkal, olykor finoman áttetsző, máskor erőteljes ritmusokkal, illetve kortárs zenei elemekkel. 2004-ben Az év jazz együttese eMeRTon díjat kaptak. Meselia Hill című lemezük 2005-ben jelent meg a BMC Records gondozásában, s az album a rangos hazai szaklap, a Gramofon kritikusi szavazásán elnyerte Az év magyar jazz lemeze díjat. Hazai és európai koncertjeik mellett nagy sikert arattak Mexikóban is.
Október 18-19. Babos Project Special
Babos Gyula - gitár Szakcsi Lakatos Róbert - zongora Hárs Viktor - bőgő Balogh László - dob Veres Mónika - ének
Közép-Európai-Kortárs-Zenekar - Babos így nevezi a formációját. „A térség zenei kincseit szeretném integrálni az általam képviselt improvizatív összefoglaló zenébe. Ehhez fantasztikus partnereket találtam. A zongorán Szakcsi Lakatos Róbert játszik, aki a bázeli Zeneakadémia klasszikus, majd jazztanszakán tanult. Legjelentősebb elismerése a Montreux-i jazz zongora-verseny első díja. Dobokon egy új felfedezett, Balogh László, basszusgitáron és bőgőn a méltán elismert Hárs Viktor játszik. A különleges adottságú Veres Mónika énekkel, s éneken alapuló hanghatásokkal járul a zene megvalósításához.”
Október 20-21. Szakcsi Jr Trió
Szakcsi Jr - zongora Pecek Lakatos Krisztián - bőgő Balázs Elemér - dob Szakcsi Jr - zongora Pecek Lakatos Krisztián - bőgő Balázs Elemér - dob
Édesapja, Szakcsi Lakatos Béla nyomdokain járva, Szakcsi Jr is a zongorát választotta hangszeréül. Klasszikus zenei tanulmányai után a jazz mellett kötelezte el magát, így lett egyike a honi jazzélet legkiemelkedőbb zongoristáinak. Azóta sok híres magyar, illetve külföldi muzsikussal játszott együtt, köztük Lakatos „Ablakos” Dezsővel, Tony Lakatossal, Rick Margitzával, Jack DeJohnette-tel és John Patituccival, Palle Daniellsonnal, Ravi Coltrane-nel. Szerényen átgondolt, finom, ízes játék, szárnyaló dallamvilág és feszes ritmusok jellemzik az ifjabb Szakcsi játékát. Modern jazzvilág ez akkor is, ha a gyökerekhez nyúl vissza. Programjukban saját kompozíciók és klasszikus standardek modern hangvételű feldolgozásai váltakoznak.
Október 22. Berki Tamás Band
Berki Tamás - ének Tóth Viktor - szaxofon Mohai Tamás - gitár Horváth Plutó József - basszusgitár Mohai Győző - dob
Október 24. Kaltenecker Trió
Kaltenecker Zsolt - szintetizátor Hárs Viktor - nagybőgő Borlai Gergő - dob Kaltenecker Zsolt - szintetizátor Hárs Viktor - nagybőgő Borlai Gergő - dob
A trióra a mással össze nem téveszthető egyedi játékmód és a különleges kompozíciók mellett leginkább az jellemző, hogy bár felhasználja a különböző elektronikus zenei stílusok (jungle, techno) elemeit, hangzásában mégis a modern jazzhez áll a legközelebb. A korábbi rockosabb hangvételt egy letisztultabb, halkabb, de nem kevésbé dinamikus előadásmód váltotta fel. Azt pedig, hogy a három muzsikus mennyire egy nyelvet beszél, mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a legutóbbi, teljesen akusztikus lemezüket mindössze három óra alatt rögzítették.
Október 25. Babos Project Special
Babos Gyula - gitár Szakcsi Lakatos Róbert - zongora Hárs Viktor - bőgő Balogh László - dob Veres Mónika - ének
Október 26. Szakcsi Gypsy Jazz
Szakcsi Lakatos Béla - zongora Orbán György- bőgő Lakatos Pecek András - dob Rostás Móni - ének Rostás Csaba - ének, szájbőgő
Az ősi gyökerekből táplálkozó, egyéni hangzását megőrző zongorista, Magyarország vezető jazzmuzsikusa mindig új horizontokat keres. Az Új Magyar Gipsy Jazz néven koncertező együttese egyedülálló, úgyszólván stílusteremtő. Néhány amerikai zenész tagadja, hogy létezik európai jazz is. Szakcsi formációjának zenéje csattanós válasz a kétkedőknek.
Október 28. Lantos Zoltán Mirrorworld
Lantos Zoltán - hegedű Borbély Mihály - szaxofonok, tárogató, furulyák Lukács Miklós cimbalom Barcza Horváth József - nagybőgő Horváth Kornél - ütőhangszerek Dés András dobok, ütőhangszerek
A Lantos Zoltán Mirrorworld tagjai a kortárs jazz közismert személyiségei Magyarországon. A kvartett zenéjét nehéz lenne bármilyen kategóriához sorolni, bár a hasonló zenei koncepcióval rendelkező együttesek irányvonalát a nemzetközi gyakorlatban World Jazz néven ismerik. Mindenesetre a Mirrorworld muzsikája erősen kötődik a magyar zenei gyökerekhez, de szoros kapcsolatban áll a keleti tradíciókkal, ezen belül elsősorban az indiai klasszikus zenével. Mindezek együttesen formálják a kompozíciók alapanyagát és az improvizációk atmoszféráját. A kvartett legutóbbi CD-jét kibővült formában vette fel, melyben a basszust Barcza Horváth József, a DrumnBass alapot Dés András adta. Most az új lemez anyagát mutatják be.
Október 30. Török Ádám és a Mini
Török Ádám - fuvola, ének Németh Károly - billentyűs hangszerek Paróczai Attila - basszgitár Köves Miklós dob
A legendás együttest 1968-ban alapította Török Ádám. A Mini a magyar progresszív rock-blues talán legismertebb és legsikeresebb együttese.Sokat koncerteznek, élőben játszanak, az együttes érdekes progrock, bluesrock és jazzrock fúziójával sok rajongót szerzett. Török Ádám és együttesei több sikeres korszakot tudnak maguk mögött. Öt nagylemezt és 14 cd-t jelentettek meg.
Október 31. Jam Session
Babos Gyula gitár Borbély Mihály szaxofon Fekete-Kovács Kornél trombita, szárnykürt Szakcsi Jr zongora Balázs Elemér dob Lakatos Pecek Krisztián - nagybőgő
Kiváló muzsikusaink örömzenéje a jam session, amelyen jazz standard-eket és saját számokat egyaránt játszanak, soha meg nem ismételhető felállásban és hőfokon.
A Columbus Jazzklubba látogatók a belépőjegy megvásárlásával 20% kedvezményre jogosulnak a fogyasztásból!