szerző: morzsaKistehén Tánczenekar, Infragandhi & Negro 2006. december 29. Budapest - Nagy West-Balkán
A Kistehén tánzenekar - Szerelmes vagyok minden nőbe című lemeze november 22-én jelent meg az EMI gondozásában. Ennek a lemeznek az anyagát Budapesten a Katona József Színházban mutatta be a zenekar nem szokványos koncertkörülmények között. December 29-én a West Balkánban lesz az első olyan budapesti klubkoncert, ahol már az új lemez anyagát játsszák.
Szerelmes vagyok minden nőbe: A lemez várhatóan meglepetést fog okozni a magyar zenei életben, hiszen ugyan megőrzi a szájbergyerekes derűt, abszurdot és humort, zeneileg érdekes és kiforrott, helyenként fergetegesen vicces, máshol pedig elmélyült és költői. Kollár Laci igazi slágergyáros a számok szinte mindegyike slágergyanús szerzemény. A dalok szerelemről, öregedésről, a vidéki élet szépségéről, együttlétről, barátságról és a nyulakról szólnak. Ugyanúgy megidézik a rock and roll és a punk klubok hangulatát, mint a sramlis vurstliét vagy egy Brecht előadást. Ez nem idézeteket jelent persze, hanem azt, hogy természetesen és ügyesen utaznak stílusok között miközben a saját magukét összetéveszthetetlenül megteremtik. Érdemes végighallgatni a lemez összes dalát biztos mindenki meg fogja találni a saját slágerét.
A lemez producere Kollár Laci mellett a berlini Moe Jaksch volt, aki többek között Chuck Berry-vel, Donovannal, az Element of crimemal és még számos német és nemzetközi zenésszel dolgozott. S hogy miért kellett egy jó producer? A zenekar nagyon fontosnak tartotta a lemez egységes és érdekes hangulatának megteremtését. És talán készülnek külföldre is? Tartogat még a zenekar meglepetéseket A meghívott vendégzenészek között szerepel az Újhartyáni Sváb Party fúvósegyüttes, egy vonósnégyes és a Romano Drom zenekar, sőt a Kistermelők Tánczenekar is. A lemez borítójához festmények készültek, amelyeket egy bukaresti vándorcirkusz világa valamint a dalok szövege ihletett. A festményeket és tollrajzokat Rácmolnár Sándor készítette, a borítót Gerhes Gábor tervezte. Lesz rajta kettéfürészelt nő, levitáló bűvészkisasszony, pörgő nyulak, repülőn érkező szerelem és bográcsban főlő Kistehén tánczenekar. Az utóbbit a CD vásárlói poszter formájában ajándékba kapják a lemezhez. A címadó Szerelmes vagyok minden nőbe című video klipet már leforgatták: nem fognak csalódni azok, akik szerették a Szájbergyereket. Ezúttal azonban a zenekar tagjai mellett számos hölgy, valamint néhány cirkuszos kocsi, lovak és kecskék is szerepelnek. A lemezre felkerült a Virágok a réten című dal új, a Romano Drom közreműködésével elkészült verziója is, amihez már régebben elkészült a klip.
A Kistehén tánczenekar: A Kistehén tánczenekart Kollár-Klemencz László alapította, felbuzdulva a Kistehén-dalok népszerűségén (ő volt ugyanis a kisfilm zeneszerzője, a figura énekhangja és a szövegek kitalálója). A zenekar kreatív motorja továbbra is Kollár Laci maradt: ő írja a zenét és a szövegeket, valamint a klipeket is ő rendezi. Az együttes hobbizenekarként működött, bár két lemezt is megjelentetett. Több tagcsere után 2005-re véglegesedett a felállás, majd a Szájbergyerek sikere nyomán érkezett koncert-felkéréseknek köszönhetően az együttes kitűnő koncertzenekarrá érett. 2006-ban városi nagyrendezvényeken, klubokban és fesztiválokon léptek fel, sokszor többezer ember előtt (pl. Pécsett a Művészeti Heteken, Tiszaújvárosban a Triatlon versenyen, Budapesten az ARC kiállítás megnyitóján vagy Nyíregyházán a Vidor Fesztiválon). Nagy sikerrel játszott a zenekar a többek között a VOLT Fesztiválon, a Művészetek Völgyében és a Szegedi Ifjúsági Napokon is.
Szájbergyerek: A zenekar akkor vált igazán ismertté, amikor elkészült a Szájbergyerek című szám videoklipje, s pillanatok alatt körbejárt az interneten. A dal rendhagyó karriert futott be: annak ellenére, hogy nem játszották a kereskedelmi rádiók és nem volt egy fillér marketing-költségvetése sem, 2005 nyarán az egész ország a Van egy kék tó-t énekelte. 2006. augusztusában aranylemez lett Csintalan című albumuk, s a Szájbergyereket minden eddigi rekordot megdöntve két hónap alatt több mint húszezren töltötték le csengőhangként. A videoklip a Viva tévé ranglistáját hetekig vezette, s fél éven keresztül napi 10 alkalommal sugározták. A siker a nyáron érte el csúcsát, amikor a dal minden lehetséges lista első helyeire került Magyarországon. A Szájbergyereket is tartalmazó Csintalan lemez elkészítésekor gyakorlatilag még nem létezett a zenekar Kollár Laci csak azokhoz a hangszerekhez hívott segítséget, amiken ő nem játszott. Sokan azt sem tudták, kik ezek az őrült fickók, akik a klipen szerepelnek több visszajelzésből az derül ki, hogy home-videonak, egy egyszeri viccnek szánta a dalt és a klipet egy alkalmi csapat. A zenekar azonban korántsem marad egyslágeres remélhetőleg ezt új lemezével be is bizonyítja.
Milyen zenét játszik a Kistehén tánczenekar? Nevezhetjük kulturlakodalmas popnak, de a crazy listening sincs messze a nem létező műfaji meghatározástól. Különböző stílusok keverednek benne a legjobb arányban: ska, rock, pop, underground, cigányzene, reggae, balkáni zene, afrikai ritmusok és modern tánczene. A szövegek viccesek, meglepőek, egyszerűek és költőiek egyszerre. Kistehén: 2002-ben a Sziget Fesztivál reklámfigurája lett a Kistehén, a nagyon kedves és vidám sárga állatka. A Kistehén figura és rajzfilm, valamint annak magyar hangja Kollár Klemencz Lászlóhoz, a zenekar énekeséhez, valamint alkotótársához, Igor Lazinhoz fűződik. A zenekar a Kistehén Szigetre született meg, ott volt első koncertjük 2002-ben.
A Kistehén tánczenekar tagjai: Kollár-Klemencz László - ének, gitár Lehoczki Károly - dob Farkas Harcsa Róbert - tangóharmónika Dorogi Péter - gitár, vokál Kiss Sándor - basszusgitár Nádasdi János - szájbőgő, derbuka, vokál
Az emeleti helyiségben: Dancerockfever: DJ Lejön, Zsazsa