szerző: morzsaKilenc év után Kentaur új lemezzel jelentkezett, és hét év után újra Kentaur koncert 2006. május 19. Budapest - Petőfi Csarnok
Az Urban - Stigma lemezen szereplő rock-műfajban készült dalok jelentős részét az előző két Kentaur lemeztől eltérően nem a Presser - Dusán szerzőpáros, és egy fiatal Háry Péter jegyzi, aki 1991-ben tűnt fel a Kortársak zenekar zeneszerző-basszusgitárosaként az „Ölelés sem véd” című dallal, valamint Háry állandó zeneszerzője és közreműködője lett Ákos lemezeknek és színpadi produkcióknak. A lemez másik közreműködője és zeneszerzője Madarász Gábor gitáros, aki jelenleg is több sikeres magyar zenei produkcióban vendégeskedik (alapító tagja volt a Mex zenekarnak). A zenekar negyedik állandó tagja Schvéger Zoltán dobos - Ő a lemezfelvételek elején lépett a zenekar tagjai közé. A lemezen szereplő dalokból néhányat, mint zeneszerző és szövegíró az előző két lemezhez hasonlóan Kentaur (ének, billentyűs hangszerek) jegyez. A dalszövegek két nyelven íródtak (angolul és magyarul) mivel a lemez zenei anyaga után komoly érdeklődés mutatkozik a nyugat-európai zenei piacon, így a stúdió-felvételek alatt mindkét nyelven rögzítették őket. Az album maga is a kor követelményeinek megfelelően multimédiás kísérőanyagot is tartalmaz a zenei felvételek mellett, sőt az első Single az Álmatlanság című dalhoz készítet videoklip DVD-n vagy számítógépen lejátszható kétnyelvű verzióját is tartalmazza.
A 2005 január- augusztus végégig felvételre került, a Magneoton kiadó gondozásában 2005 November végén a boltokba kerülő album megjelenését egy a 2006 Húsvéti Ünnepek után, május 19-én napján a Petőfi Csarnokban kezdődő- nagyszabású, látványos egy több korosztályt megszólító, bevezető koncertturné veszi kezdetét melynek során a zenekar a nyár folyamán több hazai rock fesztiválon is fellép, majd ősztől nagyszabású országos koncert-turnén is népszerűsítené az albumot. A színpadi változat egy az előző két lemeznél már megszokott ún. multimédiális előadás lesz, amely eltérően a Magyarországon hagyományos rockszínpadi produkcióktól a rockzene mellett a társművészetek: film, video- és fénytechnika, mozgásszínház és képzőművészet elemeit is felhasználva próbál egy még teljesebb élményt nyújtani a nézők számára.