szerző: H-Music“Testemen a jel, rég belém égett” - Totális Metal 40 2026.május 16. Budapest, Barba Negra
Idén 40 éves a Pokolgép Totális Metal albuma, amelyet az első magyar heavy metal nagylemezként, megjelenését pedig a hazai műfaj hivatalos születésnapjaként tartanak számon. Az album a nemzetközi színtéren is - országhatárokon, sőt földrészeken átívelve - idővel kult státuszt érdemelt ki, ennek ékes bizonyítéka volt a három héttel ezelőtti németországi Keep It True fesztiválos TOTÁLIS METAL produkció fogadtatása és sikere, valamint az ezt megelőző dedikálás és fotózkodás, amire szó szerint a világ minden tájáról érkeztek metal rajongók.
A 2026 május 16-ai Barba Negrás jubileumi nagykoncert fókuszában természetesen ez az album áll, a dalokat a Pokolgép különböző sikerkorszakainak meghatározó zenészei szólaltatják meg, köztük a „régi‑Gép” legendás tagságának 4/5‑e is.
A színpadon: Kalapács József (ének), Nagyfi László (gitár), Rudán Joe (ének), Pazdera György (basszusgitár), Tarca László (dob) és Nagy Dávid (gitár).
A 6 gépmester ”TotálGép” programja előtt a patinás vajdasági NEVERGREEN hozza el power-doom / gothic / dark alapvetéseit, majd a Katona Főnök vezette legendás AKELA zúz idén is egy nagyot, hogy tovább fokozza a hangulatot.
A rendezvény tervezett menetrendje: 17:00 Kapunyitás
17:20 NEVERGREEN
18:30 AKELA
20:00 TOTÁLIS METAL
17:30 Totális Metal dedikálás
A koncertet megelőzően Kalapács József Nagyfi Lászlóval emlékezett vissza a Totális Metal nagylemez megjelenését követő időszakra az M2 Petőfi TV adásában, Szénégető Richárd podcast-jében pedig Nagy Dáviddal együtt meséltek a németországi fellépésről, és elevenítették fel az albummal kapcsolatos élményeiket.