hosting: Hunet
Dongatto2
  cikkekfotók        
magazin [tehetségkutatás]  2026. április 20. hétfő   06:34
nincsen hozzászólás

szerző: Csaba
Ősszel indul az Erkel musicalszínész képzésének újabb évfolyama


  Idén szeptemberben indul az Erkel Színház Musical Stúdiójának újabb évfolyama. A stúdió oktatási modellje szoros együttműködésben valósul meg a színház társulatával, a képzések élő produkciós környezetben, az Erkel Színház próba- és előadási rendjébe illeszkedve zajlanak. Jelentkezni május 15-ig lehet a színház weboldalán.
  
  A 2025-ben elindult, érettségi utáni, 2 éves felnőttképzés egyedülálló lehetőséget kínál mindazok számára, akik professzionális musicalszínészként szeretnének elhelyezkedni a hazai és nemzetközi színházi életben. A képzés célja, hogy a korszerű zenés színjátszáshoz és a sikeres pályakezdéshez szükséges komplex elméleti tudást, gyakorlati tapasztalatot és készségeket biztosítsa.
  
  Az Erkel Stúdió a képzés során gyakorlatorientált felkészítést nyújt a musical színjátszás minden területén, a hangképzéstől és színpadi énektechnikától kezdve, színpadi mozgáson és beszédtechnikán át, a színészi gondolkodásig. A hallgatók az Erkel Színház társulatával szoros együttműködésben, valós produkciós közegben sajátíthatják el a szakma alapjait és működését. „Célunk, hogy biztos, korszerű tudással és magabiztos színpadi jelenléttel támogassuk a sikeres pályakezdést. Az első évfolyam hallgatói már több erkeles produkcióban is lehetőséget kaptak a bemutatkozásra, akár említhetném a Kőszívű – A Baradlay-legenda musical előadását a Budapest Arénában, de Ember Márk „dobbanarekord” felolvasómaratonján is aktív szerepet vállalhattak” – mondta Kovács Gábor Dénes, az oktatás szakmai vezetője.
  
  Bővebb információ és a jelentkezési lap elérhető az Erkel Színház honlapján.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2026. június 7.
54 zenekar • 7 évtized • 4 nap - Tribute Maraton 2026-ban is!
Akusztikus varázslat: Barns Courtney a Turbinában
54 zenekar • 7 évtized • 4 nap - Alig 2 hét és jön a Tribute Maraton!
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Mehringer Marcival, Hegedűs Józsival és a Balkan VIP-vel ünnepli 15. születésnapját a Bagázs
Több mint félszáz művész lesz látható az idei Óbudai Világzenei Héten a KOBUCI Kertben
Mohai Bálint fagottművész kapta a Concerto Budapest Évad Zenekari Művésze díját
Kezdődik a FAB- Springfest
Ingyenes gyereknap a Rejtő Jenő utcában
Újra ingyenes Családi Napot rendez a Fesztiválzenekar!
A hangszerek királynője és a barokk örökség – orgonakoncertek a Pannonhalmi Főapátságban
Május 15. az Állat- és növényszeretet napja
 kiemelt 
A kortárs alternatív színtér élvonalából – Just Mustard a Turbinában
  
Július 6-án a Turbina Kulturális Központban lép fel az ír Just Mustard, akik az elmúlt években a shoegaze, a noise rock és a darkwave határterületein mozogva építették fel sajátos, feszültséggel teli hangzásvilágukat

Az Only The Poets szeptemberben visszatér Budapestre — ezúttal az Akváriumba
Az Imminence bejelentette eddigi legnagyobb európai headliner turnéját – 2027-ben Budapestre is érkeznek, vendég: August Burns Red
Anneke van Giersbergennel tér vissza Budapestre a Gathering: 30 éves a Mandylion!
Loreena McKennitt - The Mask and The Mirror
 friss hozzászólások 

Már csak egy hétig látható a koreai-magyar kézműves tárlat (3)
Már csak egy hétig látható a koreai-magyar kézműves tárlat (1)
Megjelent Ed Sheeran vadonatúj deluxe lemeze, a ´Play (Deluxe)´ – kilenc extra dallal, köztük a kiemelkedő „Skeletons”-szal (3)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 joy division    anthony hopkins    the cult    larsen    tius norma    memorial    golden globe    crazy mama    deicide    george lucas    abysmal torment    diane krüger    ocho macho    kimnowak    my small community    ivan &the parazol    thomas gundermann    panírozott barikák    atticus    ozzy    zach galifianakis    tesseract    steven tyler    forgotten tales    pszichoszingli  

Dongatto2
Copyright 2000-2026 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!