hosting: Hunet
Dongatto2
  cikkekfotók        
előzetes [koncert]  2026. február 19. csütörtök   09:09
nincsen hozzászólás

szerző: Live Sound
Axel Rudi Pell: áprilisban a friss lemezt is elhozzák Budapestre
2026. április 3., péntek 19 óra Budapest, Dürer Kert



  2026 tavaszán ismét Budapestre érkezik Axel Rudi Pell és zenekara. A német gitárhős óramű pontossággal szállítja az új lemezeket több mint három évtizede; április 3-án a Ghost Town albumot mutatják be a Dürer Kertben, a svájci Neverland progmetal felvezetése után.
  
  Axel Rudi Pell és zenekara a klasszikus heavy metal és a dallamos hard rock egyik legkövetkezetesebb képviselője: neoklasszikus gitárfutamaival, epikus hangulatú, énekközpontú dalaival és fantasy-tematikájú szövegvilágával vált egyedivé a német színtéren. Zenéjük a ’70-es–’80-as évek hagyományaira épül, középtempós, himnikus kompozíciókkal és jellegzetes, Blackmore-ihletésű gitárhangzással.
  
  Az évtizedek óta stabil felállást Axel Rudi Pell gitáros mellett a Hardline-ból is ismert Johnny Gioeli énekes, Ferdy Doernberg billentyűs, Volker Krawczak basszusgitáros és Bobby Rondinelli dobos alkotja. Bár Pell már több mint 35 éve kápráztatja el rajongóit impozáns hangzásvilágú dalaival, albumai mindig tartogattak meglepetéseket, figyelemre méltó együttműködéseket. Az idén megjelenő Ghost Town sem lesz kivétel. A címadó dal itt hallható:
  
  
  
  Az urak már ősszel nekikezdtek a felvételeknek. A producer maga Axel volt, a hangmérnöki munkát pedig Tommy Geiger (Blind Guardian, Helloween) végezte, a felvételek a Blind Guardian Studiosban készültek. A dalok között találjuk a Breaking Seals címűt, amelyben Gioeli a német metal legendával, Udo Dirkschneiderrel énekel közösen.
  
  Az új lemez ugyanannál a kiadónál jelenik meg, mint 1989-es debütáló lemez: Axel szerződése a legendás SPV/Steamhammerrel hosszabb ideje tart, mint manapság egy átlagos házasság. „Az SPV-vel együtt nőttünk fel. Átéltünk hullámhegyeket és hullámvölgyeket, és mindegyiken sikerült túljutnunk” — nyilatkozta a 65 éves zenész.
  
  Az április 3-án Budapestre érkező turné vendége a Neverland, egy Svájcból érkező dallamos progresszív metal zenekar, mely Illusory World című lemezét mutatja be:
  
  
  
  a Livesounds bemutatja: Ghost Town Tour
  2026. április 3., péntek 19 óra
  Budapest, Dürer Kert
  Axel Rudi Pell, Neverland koncertek
  
  Belépő: normál elővételben 12.990 Ft, a koncert napján 13.990 Ft.
  Jegyek kaphatók az Eventim hálózatában és a tixa.hu oldalon.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó helyszín: 

Dürer Kert - Budapest

 programajánló: 
2026. április 19.
Explozív élmény Budapesten – Solence EU/UK-turné
Új lemezzel tér vissza Budapestre a Solence – jön az Angels Calling turné
2026. április 21.
Glasgow-i nu-jazz sztár Budapesten: jön corto.alto a Palazzo Permanensbe!
 a rovat legfrissebb cikkei: 
A Grammy-díjas Tinariwen újra Budapesten - a sivatagi blues legendái az Akvárium Klub színpadán
Alvaro Soler a Barba Negrában mutatja be új albumát a magyar közönségnek
A Pendulum, Purple Disco Machine és a Hybrid Minds is fellép a STRAND Fesztiválon
Keleti prog-power metal - Myrath a Durer Kertben
Eihwar: viking elektro-folk Budapesten
Apparat élőben Budapesten: új korszak, új dalok a Dürer Kertben
Ha április, akkor Gary Moore emlékkoncert
A 25 éves I Killed The Prom Queen 14 év után ismét Budapesten lép fel - Különleges vendég: Bridge To Solace
Fear Factory: ősszel Budapestre látogat az industrial metal brigád
 kiemelt 
Alvaro Soler a Barba Negrában mutatja be új albumát a magyar közönségnek
  
Alvaro Soler napjaink egyik legsikeresebb európai latin pop előadója

A 25 éves I Killed The Prom Queen 14 év után ismét Budapesten lép fel - Különleges vendég: Bridge To Solace
Fear Factory: ősszel Budapestre látogat az industrial metal brigád
Új lemezzel tér vissza Budapestre a Solence – jön az Angels Calling turné
A rock and roll új prófétája visszatér: Des Rocs az A38 Hajón
 friss hozzászólások 

Amanna legújabb dala a gyerekkori traumák feldolgozásáról – Hercegnő (1)
Darkest Hour (USA), Bridge To Solace, Suppression(USA), Wall Of Sleep, Casketgarden (1)
Az Arcturus Budapesten (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 dorothy    carpathian forest    the dictator    colorstar    kósza band    csejtey    skyforger    moog    corrections house    belmondo    k3    admiral’s arms    mia wasikowska    ghost    sherlock holmes 2    sing sing    gaza    jahoda réka    rdø    the rite    bankrupt    oscar    album    escape the fate    battleship  

Dongatto2
Copyright 2000-2026 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!