hosting: Hunet


  cikkekfotók        
előzetes [koncert]  2026. január 16. péntek   14:07
nincsen hozzászólás

szerző: Dóra
Megjelent Apparat új dala, a „Hum of Maybe” a készülő albumról
2026. április 9. – Budapest , Dürer Kert

  A Berlinben élő zenész, producer és zeneszerző Apparat (polgári nevén Sascha Ring) új dallal jelentkezett készülő, hatodik stúdióalbumáról, az A Hum Of Maybe-ről. Az album a Mute gondozásában jelenik meg 2026. február 20-án, limitált kiadású dupla türkiz bakeliten, dupla bakeliten, CD-n és digitális formátumban.
  
  
  
  Az A Hum Of Maybe összetett és mélyen személyes anyag, amely magán viseli az elmúlt évek súlyát Ring legutóbbi, 2019-es LP5 albuma óta. Az új dal, a Hum of Maybe annak az élményét ragadja meg, amikor az ember saját gondolataiba zárva érzi magát.
  „A szobák túl kicsinek tűntek, az idő furcsa módon összegabalyodott, és minden hangot átjárt a bizonytalanság zümmögése” – fogalmaz Ring. A dal hangzásvilágát szirénaszerű, sikító zajok, akusztikus futamok és motorikus dobritmus határozzák meg, erős nyomást és klausztrofób érzetet keltve. Amikor azonban megszólal a fájdalmasan szép refrén lebegő énekhangja, finom fénycsík jelenik meg – mintha valami világosabb próbálna utat törni.
  
  Az album hosszú alkotói válság után kezdett formát ölteni, amikor Ring úgy érezte, elvesztette kapcsolatát a zenével. A holtpontról egy radikális elhatározás segítette tovább: minden egyes nap meg kellett születnie egy új dalötletnek, elvárások, ítélkezés és a tökéletesség kényszere nélkül. Nem számított, mennyire kidolgozatlanok vagy töredékesek voltak az ötletek. Ez a napi rutin idővel terápiás hatásúvá vált, és segített visszanyerni önbizalmát, valamint a zenei folyamattal való kapcsolatát. A 2025-ben, több mint hat hónap alatt született számtalan zenei vázlatból lassan kirajzolódtak a legerősebb darabok, amelyek végül az A Hum Of Maybe album alapját adták.
  Az album középpontjában a szeretet áll: önmaga, felesége és lánya iránt, valamint annak megőrzése, védelme és folyamatos újrahangolása egy állandóan változó világban. A dalszövegeken való munka segített Ringnek fókuszálni arra, ami igazán fontos számára a körülötte zajló bizonytalanság közepette. Ahogyan a cím is sugallja, a dalok a „köztes állapotokról” szólnak: nem egyértelmű igenről vagy nemről, hanem egy finom bizonytalanságról – A Hum Of Maybe-ről. „Ez a ‘talán’ nem gyengeség, hanem egy tér, ahol a dolgok növekedni tudnak” – magyarázza Ring. Az album felvállalja ezt a lebegő állapotot, ahol nincsenek többé megkérdőjelezhetetlen igazságok vagy egyértelmű válaszok, csak egymás mellett létező lehetőségek és átmenetek. Nem vagy-vagy, hanem is-is: analóg és digitális, egy és nulla, mikro és makro, fény és árnyék. „A zümmögés az a folyamatos jelenlét, ahol az élet valójában történik.”
  
  
  
  Az album Ring régi alkotótársaival készült, akik az anyag tizenegy dalát meleg, organikus zenekari hangzással ruházták fel, és a közelgő koncerteken is vele tartanak: Philipp Johann Thimm (cselló, zongora, gitár – társszerző és társrendező), Christoph „Mäckie” Hamann (hegedű, billentyűk, basszusgitár), Jörg Wähner (dob) és Christian Kohlhaas (harsona). Vendégként közreműködik az örmény–amerikai énekesnő KÁRYYN a Tilth című dalban, valamint a Berlin és Róma között alkotó Jan-Philipp Lorenz (Bi Disc) a Pieces, Falling-ben.
  Az A Hum Of Maybe aprólékosan kidolgozott, mégis kiszámíthatatlan album: gazdag dallamokban, textúrákban, szabad formákban és finom modulációkban. Ring elegánsan ötvözi az elektronikus producer és a klasszikus zeneszerző látásmódját.
  A Hum Of Maybe 2026. február 20-án jelenik meg a Mute gondozásában.
  
  A Hum Of Maybe:
  1. Glimmerine
  2. A Slow Collision
  3. Gravity Test
  4. Tilth – közreműködik: KÁRYYN
  5. Hum of Maybe
  6. An Echo Skips A Name
  7. Enough For Me
  8. Lunes
  9. Williamsburg
  10. Pieces, Falling – közreműködik: Bi Disc
  11. Recalibration
  
  Apparat élő koncertek:
  jan. 27. – München (DE), Alte Kongresshalle
  jan. 28. – Bécs (AT), Arena Wien
  jan. 29. – Zürich (CH), Rote Fabrik
  jan. 30. – Lipcse (DE), Werk 2 – Halle A
  jan. 31. – Berlin (DE), Huxleys – TELTHÁZ
  febr. 3. – London (UK), HERE at Outernet
  febr. 4. – Párizs (FR), Le Trabendo – TELTHÁZ
  febr. 5. – Amszterdam (NL), Paradiso
  febr. 6. – Gent (BE), De Vooruit – TELTHÁZ
  febr. 7. – Genf (CH), Festival Antigel
  márc. 7. – Lisszabon (PT), Parallel Society Festival
  ápr. 8. – Prága (CZ), SaSaZu
  ápr. 9. – Budapest (HU), Dürer Kert
  ápr. 10. – Belgrád (RS), MTS Dvorana
  ápr. 15. – Milánó (IT), Alcatraz Milano
  ápr. 16. – Róma (IT), Sala Sinopoli, Auditorium Parco della Musica
  ápr. 18. – Gdańsk (PL), Stary Manez
  ápr. 19. – Wrocław (PL), A2 Centrum Koncertowe
  máj. 21. – Barcelona (ES), Razzmatazz 1
  máj. 22. – Valencia (ES), Deleste Festival
  jún. 6. – Katowice (PL), Tauron Festival
  jún. 21. – Duisburg (DE), Traumzeit Festival
  júl. 3. – Beuningen (NL), Down the Rabbit Hole Festival
  júl. 9. – Bilbao (ES), BBK26
  aug. 7. – Feldkirch (AT), Poolbar Festival



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó helyszín: 

Dürer Kert - Budapest

 programajánló: 
2026. február 7.
Marley 81 és egy legendás album megjelenésének 50. évfordulója- A Ladánybene 27 és vendégei Bob Marley-re emlékeznek (A38 Hajó - Budapest)
2026. február 14.
Katartikus energia – Grandson lemezbemutató a Barba Negrában
2026. február 17.
A melodikus és progresszív death metal éjszakája közeleg: február 17-én Budapestre érkezik az Omnium Gatherum, a Fallujah és az In Mourning
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Jethro Tull koncert 2026-ban is
Visszatér a Park színpadára a francia szupersztár, ZAZ
Cryptopsy: a 30 éves None So Vile lemezt hallgathatjuk meg csütörtökön a Barba Negrában
Brutál Négyes a Barba Negrában: Cryptopsy és társai letarolják a színpadot
Marley 81 és egy legendás album megjelenésének 50. évfordulója- A Ladánybene 27 és vendégei Bob Marley-re emlékeznek
Zanzibar + Rómeó Vérzik Az Akvában!
Megérkezett a Fishing on Orfű teljes programja, elindult a napijegyek értékesítése
Jack Savoretti új korszaka: friss album, monumentális turné, és Budapest is a térképen
Első magyarországi koncertjét adja nyáron Aldous Harding
 kiemelt 
Jethro Tull koncert 2026-ban is
  
A brit állomások után a Jethro Tull európai koncerteket is meghirdetett 2026-ra

Visszatér a Park színpadára a francia szupersztár, ZAZ
Megérkezett a Fishing on Orfű teljes programja, elindult a napijegyek értékesítése
Jack Savoretti új korszaka: friss album, monumentális turné, és Budapest is a térképen
Black Label Society: Zakk Wylde zenekara önálló nyári koncertet ad Budapesten!
 friss hozzászólások 

Amanna legújabb dala a gyerekkori traumák feldolgozásáról – Hercegnő (1)
Darkest Hour (USA), Bridge To Solace, Suppression(USA), Wall Of Sleep, Casketgarden (1)
Az Arcturus Budapesten (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 oscar        hisztéria    martin lawrence    yellowcake    3 inches of blood    tius norma    30 perc vagy annyi se    presidance: hungarythm    kalmah    rio    grain    the karate kid    agentea    újhold    kill whit hate    fallujah    bouncing souls    három kismalac    alexandra    cowboyok és űrlények    agregator    jaded heart    rainbow    motörhead  

Copyright 2000-2026 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!