hosting: Hunet
Black
  cikkekfotók        
előzetes [fesztivál]  2025. december 15. hétfő   08:16
nincsen hozzászólás

szerző: Orsi
54 zenekar • 7 évtized • 4 nap - Tribute Maraton 2026-ban is!
2026. június 4-7., Mátra, Sástó

  A hatalmas sikerre való tekintettel – a 2025-ös debütáló fesztiválon ugyanis több ezren gyűltek össze Sástón világslágereket hallgatni - nem kérdés, hogy a jövő nyár is hasonlóan induljon: a Tribute Maraton második felvonása újra a legnagyobb rock kedvenceket hozza egy pörgős, hangos, nagyon hosszú hétvégére.
  
  Ugyanúgy 54 buli, és ugyanúgy a varázslatos Észak-magyarországi Sástó, de három helyett már négy napon keresztül, vagyis csütörtöktől hétfő hajnalig düböröghet a rock. Jövő év június 4. és 7. között ugyanis jön a második Tribute Maraton, ahol most is közel 60 tiszteletzenekar gondoskodik majd a fergeteges zajongásról, fejet hajtva a nagy elődök örökzöld munkássága előtt. Nagyjából hét évtized rock- és poptörténelme elevenedik meg ezen a nagyon hosszú hétvégén, így nem kérdés, hogy megszólalnak majd olyan alapvetések, mint a Guns N’ Roses, a Red Hot Chili Peppers, a Rolling Stones, Bon Jovi, Billy Idol, illetve az Iron Maiden best of-jai, de a kevésbé mainstream bandák és műfajok kedvelői sem fognak csalódottan távozni, hiszen tele van a line up olyan csapatokkal is, mint a Bullet for My Valentine, a Slipknot, a Fintroll, vagy a Gojira „magyarhangjai”, és itt még messze nincs vége a sztorinak. Hiszen ezúttal bővül a kínálat: 2026-ban a rockzene mellett olyan könnyedebb favoritok is felkerültek a listára, mint a világ kedvenc vöröse Ed Sheeran, akit ezúttal az Olaszországból érkező Edo Sparks kelt életre egy szál gitárral, vagy éppen a Policity zenekar, akik ki más, mint Sting felejthetetlen csapata, a The Police előtt tisztelegnek. Az pedig szinte egyértelmű, hogy olyan, már sajnos nem létező, de mindenképpen megkerülhetetlen legendákról is megemlékezzen a fesztivál, mint Jimi Hendrix, Elvis Presley, a Nirvana, vagy éppen a The Clash, akiket elismert zenészekből álló hazai tributezenekaraik varázsolnak vissza a színpadra: a Message to Hendrix, a The Graceband, a Pollyna, és a Clash City Rebels is valódi időutazásra készül.
  
  Bár a nyár még kicsit távolinak tűnhet, a jegyértékesítés már megindult arra a bulira, ahol végre nem kell a DJ-nek könyörögnöd a kedvenc dalodért – a Tribute Maratonon, a Mátra lábánál, közel hetven év zenéjéből biztosan mindenki megtalálja a neki valót!
  
  A 2025-ös fesztivál aftermovie-ja:
  
  
  Jegyek (2026. január 11-ig kedvezményes áron)



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2026. július 20.
50 év punk – két legenda egy városban: Sex Pistols feat. Frank Carter és Johnny Rotten PIL-je is Budapestre jön (Dürer Kert - Budapest)
Sex Pistols tagok Frank Carterrel: 50 év punk után újra Európában, új kiadványokkal és jubileumi erősítővel
2026. július 21.
Az elmúlt évek legerősebb koncertprogramja a Reggae Campen
 a rovat legfrissebb cikkei: 
The Ocean (DE), Psychonaut (BE), The Devil’s Trade - Új korszak, új album, új turné - Budapestre érkezik a The Ocean!
Új korszak, új album: Ellen Allien a Budapest Parkban
Egy család, egy történet: 35 éves jubileumát ünnepli a Parno Graszt egy különleges Aréna-koncerttel
Fesztiváloktól a Barba Negráig: Európát veszi célba a LUNA KILLS
Nézd meg a Thievery Corporationt Veszprémben, és kapsz mellé egy fesztivált!
Azahriah második Budapest Park-estet jelentett be, újra életre kel A ló túloldalán
Ganxsta Zolee 60 éves – így még biztosan nem ünnepelt születésnapot
Négy zenekarral, vendégművészekkel és táncházzal érkezik a Csík Zenekar FESZT a Budapest Parkba
 kiemelt 
The Ocean (DE), Psychonaut (BE), The Devil’s Trade - Új korszak, új album, új turné - Budapestre érkezik a The Ocean!
  
A progresszív post-metal egyik meghatározó zenekara, a The Ocean új fejezetet nyit pályafutásában

Fesztiváloktól a Barba Negráig: Európát veszi célba a LUNA KILLS
Nézd meg a Thievery Corporationt Veszprémben, és kapsz mellé egy fesztivált!
Azahriah második Budapest Park-estet jelentett be, újra életre kel A ló túloldalán
Ganxsta Zolee 60 éves – így még biztosan nem ünnepelt születésnapot
 friss hozzászólások 

Már csak egy hétig látható a koreai-magyar kézműves tárlat (3)
Már csak egy hétig látható a koreai-magyar kézműves tárlat (1)
Megjelent Ed Sheeran vadonatúj deluxe lemeze, a ´Play (Deluxe)´ – kilenc extra dallal, köztük a kiemelkedő „Skeletons”-szal (3)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 dance or die!!!    fekete sereg    all shall perish    beszámolót erről    horda    bufo alvarius    az ördög benned lakozik    hol van ilyenkor a rendőrség?    aaron eckhart    james hetfield    toxic holocaust    markus schrodt    rév zenekar    black tusk    truth and its burden    brittney jones    heidenfest 2010    blood incantation    stick to your guns    orphaned land    mia wasikowska    indiana jones    hegyalja fezstivál    rotting christ    lord  

AWS
Copyright 2000-2026 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!