hosting: Hunet


  cikkekfotók        
magazin [asztaltársaság]  2025. december 5. péntek   06:23
nincsen hozzászólás

szerző: Anna
Ünnepváró Forgatag a Hagyományok Házában
Háromnapos adventi rendezvény december 12–14-én

  A Hagyományok Házában az Ünnepváró Forgatag már tradícióvá vált, adventi eseménysorozat, amely idén december 12. és 14. között nyitja meg kapuit az érdeklődők számára. A háromnapos program egy igazi forgatag: népi iparművészeti vásár, ajándékkészítő műhelyek, kiadványárusítás, családi és gyermekfoglalkozások, az ünnepkörhöz kapcsolódó koncertek, élőszavas mesemondás várják a családokat, kicsiket és nagyokat egyaránt.
  
  A több mint egy évtizede működő Ünnepváró Forgatag kezdetben a Hagyományok Háza oktatói által kínált vásárként indult, szűk körben meghirdetett kézműves foglalkozások kíséretében, azonban mára már egy 3 napos nagyrendezvénnyé nőtte ki magát és sokak számára kedvelt és szinte „kötelező eleme” lett a karácsonyvárásnak. „Szeretnénk, ha az Ünnepváró Forgatag nem csupán vásár, hanem közösségi ünnep lenne — helyszín, ahol az emberek találkozhatnak, együtt készíthetnek ajándékot, élőszavas mesét, népzenét hallgathatnak, vagy egyszerűen csak benéznek, hogy részesei legyenek ennek a közösségi alkalomnak” — mondta el Péter  Szidónia, a Hagyományok Háza Közművelődés-szervezői Osztályának vezetője, az esemény egyik főszervezője.
  
  Idén a látogatók számos program közül válogathatnak: a kézműves vásárban egyedi, kézzel készített ajándéktárgyak, díszek, textíliák, népi használati tárgyak és ékszerek kaphatók. Emellett több száz hagyományos és kortárs néprajzi tematikájú kiadvány és könyv is elérhető lesz. A kreatív műhelyekben saját karácsonyi ajándékot készíthetnek az érdeklődők — akár kezdő, akár haladó szinten, ahol idén kiemelt cél volt, hogy minél többféle természetes anyaggal és technikával kísérletezhessenek a látogatók. A klasszikusnak számító mézeskalács-készítés és -díszítés, illetve a népszerű csuhéangyal mellett ezúttal bútorfestéssel, bőrrel, nemezzel, sőt vesszővel is dolgozhatnak az érdeklődők. A legkisebbeknek ingyenesen elérhető mesemondás, bábelőadások, Fabatka játszóház és interaktív foglalkozások; a felnőtteknek pedig karácsonyi koncert és énektanítás ad lehetőséget az ünnepvárásra. A Gyergyói hagyományos tánczene című kötetet is megismerhetik az alkotók segítségével az érdeklődők, de tanulhatnak a téli ünnepkörhöz kötődő szokásokról a KalocsaiHagyományőrző Egyesület segítségével. A Forgatag egyik kiemelt eseménye a Magyar Állami Népi Együttes Adventi muzsika című karácsonyváró koncertje, valamint a Luca napi koncert a Barozda együttes előadásában, de itt lesz Navratil Andrea és a Kobzos zenekar, a Székelyföldi Énekiskola Csíkszeredából, és – igazi kuriózumként - karakalpak hivatásos zenészek produkcióját is élvezheti a közönség, akik népük helyett saját népzenéjük és a magyar népzene párhuzamaival színesítik a hozzá kapcsolódó könyvbemutatót. A minden évben méltán népszerű Karácsonyi rajzpályázatra beérkező többszáz alkotásból rendez tárlatot a Ház, amit a három nap alatt meg lehet tekinteni a Magyar Népi Iparművészeti Múzeum állandó kiállítása mellett.
  
  Az Ünnepváró Forgatag célja, hogy az advent ne csupán készülődés legyen, hanem élmény, közösségi találkozás és alkotás — megünnepelve a népi kultúra sokszínűségét, a hagyományokat és az együttlétet.
  
  Program



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2026. január 22.
Beyond The Black lemezbemutató koncert januárban
2026. január 25.
Ensiferum + Freedom Call + Dragony Budapesten
2026. január 27.
Leprous, Ihlo, Crystal Horizon
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Éjjel-nappal megcsodálhatjuk egy hallgató jégszobrát a Magyar Képzőművészeti Egyetem előtt
Korea visszhangja magyar kézműves alkotásokban
Generációk és kultúra – Kultúrafogyasztás Cziffra György korától napjainkig
Híd a zenészek között: Erdélybe érkezik a zenészek kedvenc alkotótábora
Adj Park-mosolyt karácsonyra!
Világszám! Keménykalap és krumpliorr ősbemutató a Magyar Színházban
Szárnykészítő: Kő Pál szobrászművész kiállítása
Harmadik alkalommal rendezik meg a Kandela fesztivált - Kandela 2025 - Kertek alatti kultúra, azaz egy falu másképp, más fényben!
 kiemelt 
Leprous, Ihlo, Crystal Horizon
  
Január 27-én a Leprous az Ihlo és a Crystal Horizon kíséretében érkezik Budapestre

Black Label Society: Zakk Wylde zenekara önálló nyári koncertet ad Budapesten!
Charlie Puth először Magyarországon: július 27-én a Budapest Parkban lép fel
A melodikus és progresszív death metal éjszakája közeleg: február 17-én Budapestre érkezik az Omnium Gatherum, a Fallujah és az In Mourning
Ensiferum + Freedom Call + Dragony Budapesten
 friss hozzászólások 

Amanna legújabb dala a gyerekkori traumák feldolgozásáról – Hercegnő (1)
Darkest Hour (USA), Bridge To Solace, Suppression(USA), Wall Of Sleep, Casketgarden (1)
Az Arcturus Budapesten (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 irie maffia rock trio    hollywood undead    alexander payne    heaving earth    starbenders    Árstíð    dad    nicole holofcener    crowbar    lajkó félix    lajkó félix    karai anna    charlie    atticus ross    u.d.o    diablo swing orchestra    yzzo    halott pénz    edvin marton    egek ura    felemelkedés    franz ferdinand    galla miklós    one reason to kiss    myles kennedy  

r44
Copyright 2000-2026 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!