hosting: Hunet
IKTPQ
  cikkekfotók        
előzetes [koncert]  2023. január 5. csütörtök   09:31
nincsen hozzászólás

szerző: ma
Bullet For My Valentine, Jinjer, Atreyu: Europe Tour 2023
2023. február 10. Barba Negra Red Stage



  A Bullet For My Valentine walesi metalcore/melodic metalcore csapat, 2023. február 10-én, pénteken a Barba Negra Red Stage-ben ad koncertet a Jinjer és az Atreyu társaságában. A COVID-19 járvány miatt eredetileg, 2022. február 13.-ra tervezett Barba Negra klubkoncert átütemezése ez az esemény. A már megvásárolt jegyek a február 10-i új időpontra is érvényesek!
  
  A Bullet For My Valentine (BFMV) 1998-ban alakult a walesi Bridgendben. A jelenlegi tagok: Matthew Tuck (ének, ritmusgitár), Michael Paget (szólógitár, háttérvokál), Jason Bowld (dob) és Jamie Mathias (basszusgitár) alkotja. Zenei karrierjüket garázs zenekarként Metallica és a Nirvana dalok feldolgozásával kezdték.
  2002-ben öt albumra szóló szerződést kötöttek a Sony BMG-vel. A debütáló albumuk, a The Poison 2005. október 3-án jelent meg. Angliában, mind Amerikában abszolút sikerként könyvelhették el és a Billboard 200-as listájának, 128. helyéig jutott, ezen kívül az Independent Album listán 11. helyig jutott. Az album 2009. január 30-án érte el a félmillió példányt, így a RIAA aranylemezzé nyilvánította az USA-ban. Az album legsikeresebb kislemezei, a 4 Words (To Choke Upon), a Suffocating Under Words of Sorrow (What Can I Do), az All These Things I Hate (Revolve Around Me) és a Tears Don´t Fall.
  
  
  A csapat második albuma, a Scream Aim Fire 2008. január 28-án jelent meg. A siker ez alkalommal is garantált volt, hisz olyan dalok kerültek fel az albumra, mint a Scream Aim Fire, a Hearts Burst into Fire vagy a Waking the Demon. A BFMV ismét előkelő helyezést ért el a a Billboard 200-as listáján. A 2008-as (USA- Ausztrália) turnéjukon olyan csapatokkal turnéztak együtt, mint az Atreyu, a Blessthefall vagy az Avenged Sevenfold. Európában viszont a Lacuna Coil, a Bleeding Through és a Black Tide voltak a turné vendégeik.
   Intenzív évek következtek, a 2009-2010-ben olyan patinás nevekkel léphettek fel, mint a Killswitch Engage, a Slayer és a Marilyn Manson. Rengeteg fesztivál meghívást kaptak, és a legrangosabb fesztiválokon léphettek fel, mint pl. a Download Festival, a Nova Rock, a Metaltown, a Rock am Ring, a Rock on the Range, a The Bamboozle, a Bilbao Live Festival, a Fortarock és Graspop.
  
  
  A zenekar harmadik albuma, a Fever 2010 áprilisában jelet meg. Az első legütősebb kislemeze a Your Betrayal című volt, ezt követte, a The Last Fight, és a Bittersweet Memories kislemez sikerük valamint közös turné az Airbourne és a Chiodos társaságában. A soron következő negyedik albumuk megjelenése előtt, nyilvánosságra hozták, a Temper, Temper című dal videó verzióját, valamint, a Riot kislemezt. Az albumra 2013 februárjáig kellett várni és az album népszerűsítésére a P.O.W és a Breaking Point kislemezekkel egészítették ki.
  A 2015. év is sikeresnek volt mondható, hiszen 2015. augusztus 14-én jelent meg a zenekar ötödik stúdióalbuma, a Venom. Az album megjelenése előtt május 18-án bemutatásra került a No Way Out című dal, valamint nem sokkal nyilvánosára hozták az új albumuk a Venom címét, és az új basszusgitárosuk nevét, Jamie Mathias-t. Ebben az évben egy nagyszabású angliai lemezbemutató turnéra indultak. 2016-ban meghívást kaptak a Rock am Ringre, és szerződést kötöttek a Spinefarm Records-szal, majd megjelent a Don´t Need You kislemezük. 2018-ban az Over It daluk vezette fel a hatodik, a Gravity (2018. június 29.) albumukat.
  
  
  A COVID miatt késett a csapat legutolsó a hetedik albuma a Bullet For My Valentine című, amely 2021. november 5-én jelent meg, olyan dalokat tartalmaz, mint a Knives, a Parasite, a Shatter vagy éppen a Rainbow Veins. Az album 15 számos Deluxe verziója, a Bullet For My Valentine (Deluxe) című, idén augusztus 5-én, a jelent meg, olyan dalokkal kiegészülve, mint az Omen, a Stitches és a No More Tears to Cry.
  
  A Bullet For My Valentine ezeken a stúdióalbumokon kívül négy élő albumot, öt EP-t és négy videóalbumot, huszonkilenc kislemezt és huszonkilenc klipet adott ki. Idővel a zenekar több mint 1,7 millió albumot adott el az Egyesült Államokban és több mint 3 millió albumot világszerte.
  
  Az eseményre jegyek itt válthatóak.
  



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2026. május 16.
Totális Metal 40- jubileumi nagykoncert az első magyar heavy metal lemez megjelenésének évfordulóján
Totális Metal 40 - Az Akela és a Nevergreen is felsorakozott
2026. május 17.
Sean Paul először Budapesten: május 17-én a Budapest Parkban lép fel
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Jason Derulo a Budapest Parkban lép fel a The Last Dance World Tour keretében
Dublin–Boston–Sydney: The Rumjacks egyetlen éjszakára Budapesten
Akusztikus varázslat: Barns Courtney a Turbinában
Concerto Music: a Coroner és a Xandria koncertjével teljes a jubileumi 30. évad
UNISEX – Csoda az élet! Élőzenekaros nagykoncert az A38 Hajón
Korál – Balázs Fecó 75 Emlékkoncert
A függés és szabadság határán: megérkezett az Elefánt új dala, a Kalitka
Találkozunk Alsóörsön! TÁBOR Fesztivál 2026
 kiemelt 
Jason Derulo a Budapest Parkban lép fel a The Last Dance World Tour keretében
  
Jason Derulo 2026

Dublin–Boston–Sydney: The Rumjacks egyetlen éjszakára Budapesten
Akusztikus varázslat: Barns Courtney a Turbinában
Concerto Music: a Coroner és a Xandria koncertjével teljes a jubileumi 30. évad
Rockstadt Extreme 2026
 friss hozzászólások 

Római Klub: megjelent első nagylemezük és hamarosan klip is érkezik (1)
Római Klub: megjelent első nagylemezük és hamarosan klip is érkezik (2)
Nyomokban karácsonyt tartalmaz - Bookline újdonságai (6)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 ice nine kills    eva under fire    shia labaouf    dresch mihály    leecher    omega    bikini    genitorturers    begotten silence    peter jackson    rocktusa    oceanhoarse    amd    george w. bush    nasmith    lifespark     adam sandler    cold snap    circle of witches    tegnapután    jarboe    never say die    ko ko mo    efott arcok    gaza  

IKTPQ
Copyright 2000-2026 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!