szerző: PjotrMagyar üvegművészek tárlata nyílik a Szent István-bazilikában
A különleges gyűjteményt főként máshol nem látogatható művek alkotják
A Magyar Üvegművészeti Társaság (MÜT) öt év kényszerszünet után idén negyedik alkalommal rendezi meg nagy csoportos kiállítását, a HUGLASS-t. A hatvan művész alkotását bemutató tárlatot Budapesten, a Szent István-bazilika kupolájában található Lovagteremben, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak. A különleges válogatás november 7-ig tekinthető meg a Bazilika kilátójába váltott belépőjeggyel.
A nemzetközi szinten is elismert HUGLASS kiállításon a látogatók átfogó képet kaphatnak a mai magyar üvegművészetről, amely az üveggyártás fokozatos háttérbe szorulásával a manuális alkotás egyre nagyobb jelentőséghez jutott. Magyar és külföldi művészek alkotásai nyomán betekintést nyerhetnek abba, milyen sokszínű és izgalmas lehetőségeket rejt ez a művészeti ág.
„Az esemény nem titkolt célja, hogy a művészeti piac résztvevőinek figyelmét felkeltse az üveg irányában. A magyar üvegművészek többsége saját műhelyében alkot, műveik, amint elkészülnek, szinte azonnal elhagyják az országot” – avatott be Dr. Darabos Anita, a Magyar Üvegművészeti Társaság elnöke.
A kiállítás egyedi esszenciáját éppen az adja, hogy olyan műveket sorakoztat fel, amelyeket más módon nem lenne lehetőség megtekinteni, egy részüket a műgyűjtők kölcsönözték annak érdekében, hogy az érdeklődők minél szélesebb és színesebb képet kapjanak e kevésbé középpontban lévő területről.
A kiállítást a Szent István-bazilika kilátójába váltott belépőjeggyel lehet megtekinteni november 7-ig. A közszemlére tett darabokat minden nap más-más művész vigyázza. A beosztásukról az érdeklődők előre tájékozódhatnak, így arra az időpontra tervezhetik a látogatást, amelyik alkotóval beszélgetni szeretnének.