szerző: Pjotr„A zene az egyik legfőbb közösségteremtő erő” A Danubia Zenekar koncertjén a Zeneakadémia színpadára lép a Közös Hang projekt
A Danubia Zenekar következő koncertje a Zeneakadémia Nagytermében február 19-én duplán lesz rendhagyó és különleges. Pusker Júlia hegedűművész szólójával elhangzik Britten egy alig játszott, gyönyörű remekműve, az ördögi nehézségű Hegedűverseny, valamint Strauss talán legfontosabb műve, a Hősi élet, ami a társról, a hegedűszólóba sűrített múzsáról legalább annyira szól, mint főhősünkről, a HŐSről. Az évad egyik legszebb és legnagyobb kihívást jelentő koncertje azonban nemcsak az igazi csemegének ígérkező koncertprogram miatt lesz különleges, hanem azért is, mert a koncert elején a Zeneakadémia színpadára lép a Közös Hang projekt, azaz a Danubia Zenekar Máltai Szimfóniával közös vállalása, amelyben nehezebb sorsú, a Máltaiak programjában részt vevő, zenét tanuló gyerekekkel hoz létre közös zenekari produkciót, amely kifejezetten erre az alkalomra készül.
„Úgy gondolom, egy zenekar elsősorban közösség, a zene pedig az egyik legfőbb közösségteremtő erő. Mint zenekarvezető felelősséget érzek nemcsak szűkebb közösségünkért, hanem mindazokért, akiket a zenével el lehet érni, akiknek a zenével, a zenénkkel jót tehetünk, akiknek segíthetünk. A Máltai Szimfóniával együtt az ország legnehezebb sorsú településein élő, zenét tanuló gyerekekkel együttműködve indítottuk el Közös hang című projektünket, amelyeken a közös zenélés élményében osztozhatunk visszatérően a Zeneakadémián. Hatalmas élmény volt most is a készülés a gyerekekkel. Tarnazsadányban együtt próbáltunk a koncertre, és ezek az élmények nekünk legalább olyan emlékezetesek, mint nekik és szüleiknek, akiket szintén elhívunk a hangversenyre. Fontosnak tartjuk azt is, hogy ezt a produkciót visszatérő közönségünknek mutassuk meg, ezért minden ilyen alkalmon egy teljes zenekari koncertprogramot megelőzően lépünk színpadra a gyerekekkel. Ezen a koncerten Pusker Júlia hegedűművész lesz a zenekar vendége, akivel évek óta nagyszerű művészbarátság köt minket össze, és számos versenyműben volt már partnerünk.”
(Hámori Máté karmester, a Danubia Zenekar művészeti vezetője)
Pusker Júlia játékában a legnagyobb vonós zenei szaklap, a The Strad magazin játéka „varázslatos egyszerűségét” emelte ki, míg a La Libre „a hegedű valódi arisztokratájának” nevezte. Pusker Júliára a nemzetközi közönség is felfigyelt a 2019-ben megrendezett brüsszeli Erzsébet Királyné Versenyen, ahol egyedüli magyar versenyzőként 5. díjat kapott, de emellett számos figyelemreméltó egyéb díjjal ismerték el művészi munkáját, mint például a neves Junior Prima Díj, vagy a Cziffra Fesztivál Tehetségdíja. Pusker Júlia egy olasz, 1690-ben készült Matteo Goffriller hegedűn játszik a Michael Guttman Foundation jóvoltából.
BRITTEN/STRAUSS A Közös Hang projekt 2. koncertje a Máltai Szimfónia programmal
Ott Rezső-Báder Ernő-Vörös Tamás-Nyári Károly: Közös hang 2.0 – ősbemutató
Britten: Hegedűverseny
szünet
Richard Strauss: Hősi élet
A koncert előtt 17.45 órától a koncerthez kapcsolódó Beavató előadást tart Eckhardt Gábor, zongoraművész, zenepedagógus. A Beavató látogatása koncertjeggyel vagy bérlettel ingyenes.