szerző: maMeteora: a Stay Among Us című dalhoz érkezett friss szöveges videó
Új szöveges videót készített a Nightwish, Therion és az After Forever által kitaposott ösvény szimfonikus metal hatásait extrémebb, a Fleshgod Apocalypse, Septicflesh és a Gojira hangzásvilágával ötvöző Meteora.
A Stay Among Us a harmadik szám a márciusban megjelent Tragedy Of Delusion lemezről, melyhez videó született, ez szintén Lajcsák István segítségével készült, akit már sokszor dicsért a zenekar különböző fórumokon, legutóbb éppen Szénégető Richárd podcast műsorában, a Ricscast-ben. Ő készítette az eddig megjelent albumok artwork-jét, valamint a My Reality, sőt korábban az After The Civil War szöveges videóját is, illetve a Memento Mori videoklipjében látható Bajnok poszter megtervezését is neki köszönheti a zenekar. A Tragedy Of Delusion a márciusi HammerWorld Magazin CD mellékleteként jelent meg, és már rendelhető a zenekartól is tokos-szövegkönyves formában.
A hörgős énekért is felelős Fülöp Máté basszusgitáros részletesen beszámolt a dal keletkezéséről, hátteréről, a dalszerzés folyamatáról és személyes történeteiről, melyek mindezt ihlették:
“Erről a dalról a születésétől fogva, a próbatermi csiszolástól kezdve, a stúdiózáson át, a végső master sokadszori visszahallgatásáig, végig éreztük, hogy számunkra különleges jelentéssel bír. Végig éreztük, hogy ehhez a tételhez, előbb vagy utóbb, de szeretnénk videót is készíteni!
A Stay Among Us videó koncepcióját Atillával és Istvánnal közösen alkottuk meg, és bár kezdetben aggódtunk, hogy egy hat és fél perces számot nem lesz könnyű megtölteni történettel, ez a része lelkesítően könnyen ment. Valljuk be, a Meteora általában öt-hat percnél hosszabb számai nem könnyítik meg a videók készítését, sőt olykor az egyes tételek megemésztését sem. Éppen ezért nagyon megtisztelő és fontos feladatnak érezzük, hogy a Stay Among Us-ról írhatunk pár gondolatot.
A Stay Among Us egy olyan időben született, amely az egész családomnak, így Atillának is (aki az unokatestvérem), egy nagyon vészterhes szakasz volt. Azon a tavaszon - ahogy a koncertjeinkből már tudhatjátok egy kevesen - egyik nagyapám komoly agyvérzéssel került kórházba, nem sokkal az után, hogy a másik nagyapám eltávozott közülünk. Talán csak még kevesebben tudhatjátok, hogy ugyanezen tavaszon én is kórházba kerültem, miután elütött egy autó. A nyarat ágyban fekve, az őszt pedig járni tanulással töltöttem. Akárcsak nagyapám, aki az agyvérzést túlélte ugyan, de egy időre ugyanúgy mozgásképtelen lett.
Így érthetőbb, hogy a szám miért szól alapvetően az elmúlásról. Ezen belül két részre tagolható. Az első, lassabb rész, azt a fajta elmúlást mutatja be, amelyet szelíden elfogadunk és a hozzátartozóinkkal, nagyszüleinkkel történik. A szám második fele, azzal a fajta múlandósággal foglalkozik, ami ellen küzdeni akarunk, mert velünk történik - az érzelmeink, az emlékeink és az életünk mulandóságával. Talán sokan tapasztaljuk manapság, hogy az emlékeinket, nem tudjuk elegendő módon megörökíteni és elraktározni. Holott a digitális világ erre ezernyi lehetőséget kínálna, de agyunkból mégis mintha kivesznének fontos dolgok, mintha időről időre kilúgoznák.
A kórházban éreztem meg először, hogy túl gyorsan rohanok át az életen, talán mert túl sok mindent csinálok: munka, színjátszás, Meteora és így tovább. Minden hétre esik valami olyan izgalmas kihívás, ami másokkal lehet, hogy csak fél évente történik. Például stúdiózás a bandával, aztán egy-két fellépés (sőt premier) a színházzal, közben egy Építési Engedély beadása a munkahelyemen, aztán másnap egy koncert a Meteorával. Úgy éreztem (és érzem a mai napig), hogy ezeket a fontos eseményeket nem tudom eléggé megélni, megtartani... mert másnap jön egy új impulzus, ami elhomályosítja az előzőt.
Tehát a szám az elmúlás megélése mellett egy tanácsot is igyekszik megfogalmazni. Ha tudunk, próbáljunk meg egy picit lassítani. Átgondolni a napjainkat, hogy nehogy elrohanjunk valami olyan dolog mellett, ami fontos lett volna.
Talán a mostani szorult helyzetünk is - a világjárvány miatt - erre próbál rávilágítani. Szóval, aki teheti: maradjon otthon... és hallgasson egy kevés (vagy éppen sok) metalt! A Stay Among Us videója ezen kívül még sok apró rejtélyt tartalmaz: mit jelent a háromágú út a szavannában, a magányos fa, vagy a zongorista, a gyerek a kutyával, vagy éppen egy ősz hajszál egy lány hajában. Ezekről még sokat tudnánk mesélni, hiszen a Meteora minden tagjának személyes emlékeire utalnak. Ezeket a titkokat azonban már szeretnénk, ha a nézők maguknak fejtenék meg. Elsőre... aztán ki tudja…”
Meteora: Tragedy Of Delusion 01. Common Enemy
02. Memento Mori
03. My Reality
04. Stay Among Us
05. Die, Live, Forgive - My Reality, Pt. II
06. Tag the Truth
07. Black Rose
08. When Angels Fall
09. Tragedy of Delusion
10. Beautiful Oblivion - My Reality, Pt. III
11. Numb (Linkin Park cover) (Bonus Track)