„A lemez elkészültéhez elég hosszú út vezetett, aminek voltak kifejezetten sötét és nyugtalanító időszakai is, csakúgy mint izgalmas, kísérletekkel teli, és felszabadító epizódjai. A Gigatonba fektetett közös munka rádöbbentett arra is, hogy mekkora szükség van a mai világban arra, hogy ápoljuk az emberi kapcsolatokat” – mesélt az alkotói folyamatról Mike McCready, a zenekar szólógitárosa.
Bár az Eddie Vedderre eddig annyira jellemző düh kissé alábbhagyott, azért a rajongóknak nem kell attól tartaniuk, hogy a Pearl Jam megenyhült. Mivel ez az első lemezük, amit a Trump-kormány regnálása alatt adtak ki, azért találkozhatunk enyhén szólva is kritikus dalszövegekkel.
A zenekar egyébként nagyon izgalmas kampányokkal promózta a lemezről már megjelent dalokat. A Superblood Wolfmoonhoz például egy augmented reality alkalmazást fejlesztettek: a telefonra letöltve, használat közben a Hold felé kellett tartani a készüléket, és az app automatikusan elkezdte lejátszani a dalt, így még a megjelenés előtt bárki meghallgathatta azt. A néhány napja megjelent Quick Escape-hez pedig egy, a Space Invadershez hasonló, böngészőből futtatható játékot fejlesztettek.
Emellett a Gigaton borítója is különleges: Paul Nicklen fotós, filmes, tengerbiológus egy fotóját használták fel, amely a festői Spitzbergákon készült, Norvégiában.