„Nagyszabású kompozíciók, ropogós tempók, improvizációk, lírai képek és némi kaján vadság” – a Bujdosó Trió október 11-én a Muzikumban mutatja be National Amnesia Institute című lemezét. A megújult zenekar ismét sok meglepetést tartogat az ínyenc zenebarátoknak.
Bujdosó János 2011 telén alakított triójával a világzene és a dzsessz vidékén bolyong, ám muzsikája leginkább semmihez sem hasonlítható, a maga útját járja kitartóan. A Trió „Bizánci szörf dzsesszként” jellemzett zenéje egyebek közt magyar, közel-keleti, latin elemeket ötvöz, melyeket gyakran repetitív zenei szerkezetekre építenek. Az improvizatív megközelítés kezdetektől fogva jellemzi a zenekart: soha nem volt 2 egyforma Bujdosó Trió koncert… A zenekar Gold for Leslie című bemutatkozó lemezét „ellenállhatatlanul vonzó albumként” üdvözölte a kritika.
Bujdosó János 6 éves korában elhatározta, hogy zenész lesz (akárcsak az újszászi kontrás nagypapa), az otthoni pianínó és nővére klasszikus gitárja voltak az első hangszerei. A család megnyugtatására ugyan diplomát és szabályos polgári mesterséget is szerzett, elhatározásától (szerencsére) semmi sem téríthette el.
Hamar kiderült, hogy az intézményes, formális képzést nem neki találták ki, zenei világképét a folyamatos kalandozás, a kíváncsiság, a nyitottság, a legkülönfélébb hatások újszerű ötvözése alakította.
Az első, tizenéveskori progresszív alterock kísérletezéseket követő Pop Ivan zenekarban a free jazz, a kortárs zene és a balkáni rezeskultúra keveredett.
Az alternatív-underground zenekari állomások – Specko Jedno, Egy Kiss Erzsi Zene, Kistehén, Bardo, Ági és a Fiúk, Európa Kiadó – mellett/közben írt színházi és filmzenéket, rádiós mesejáték-dalokat, közös műsort állított össze Másik Jánossal, Grencsó Istvánnal, Paizs Miklóssal, Ágoston Bélával, Bárdos Deák Ágival, Rutkai Borival.
Bujdosó Trió aktuális lemezéről (National Amnesia Institute, 2019) egy szám itt hallgatható meg (ennek az az érdekessége, hogy az alapját János csaknem 30 éve írta, 16 évesen, 1991-ben, amikor nagy blues revival volt Magyarországon, és Jánosnak elege lett ebből, ezért a konvencionális 12/8-os ütemezéshez hozzátett még egy nyolcadot, igy jött létre egy teljesen sajátos 13/8-os lüktetésű blues)
Lemezbemutató időpontja és helyszíne: 2019. 10.11. (péntek), 20.30
Muzikum Klub & Bisztró 1088 Budapest, Múzeum u. 7.