hosting: Hunet
r33
  cikkekfotók        
film [filmszemle]  2004. augusztus 9. hétfő   17:27
nincsen hozzászólás

szerző: imeta
Pókember 2
Hazai bemutató: 2004. augusztus 12.

  2002-ben a Pókember több mint 820 millió dollárt hozott a Columbia Picturesnek, így nem csoda, hogy elkészült a folytatása. Ha nem is előzte meg olyan felfokozott várakozás, mint az elmúlt évek „nagy” filmes visszatéréseit (lásd. Mátrix, Gyűrűk ura), szépen, csendben elért hazánkba is.
  
  Rutinosan ülhetünk be a Pókember második epizódjára, ahogy manapság minden más folytatásra, mintha csak a televíziót kapcsolnánk be, kivártuk, jön a főcím, majd a feliratok alatt, rajzolt stílusban rövid emlékeztető képek villannak fel az első rész tartalmából.
  Peter Parker tehát visszatért.
  
  Két év telt el azóta, hogy Parker (TOBEY MAGUIRE) a szerelem és a hősi szerepkör közül az utóbbit választotta. Ez az út azonban elég rögösnek bizonyul, a nap huszonnégy órája pedig túl kevésnek ahhoz, hogy mindenkinek megfeleljen. A munkájából kirúgják, az egyetemen bukásra áll, a magánélete romokban hever, miközben pókjelmezében üldözi a gonoszt, persze különösebb juttatások nélkül, így még anyagi gondokkal küszködő nagynénjén (ROSEMARY HARRIS) se tud segíteni.
  
  Szakdolgozatát Dr. Otto Octavius (ALFRED MOLINA) forradalmi fúziós kísérleteiről írja, ám az ünnepélyes bemutatón a fizika új távlatokat nyit, és a precízen megtervezett energialétrehozásból óriási katasztrófa lesz.
  
  Míg Parker úgy dönt, önként lemond természetfeletti képességiről, és visszavedlik egy átlagos amerikai egyetemista bőrébe, Dr. Octavius a megháborodott, de zseniális tudósok közé áll és egy titkos laboratóriumban újra kezdi a kísérletet, immáron kevésbé békés szándékkal.
  Pókember és Dr. Octavius összecsapása akkor válik elkerülhetetlenné, mikor a doktor elrabolja Parker szerelmét, M.J.-t (KIRSTEN DUNST).
  
  Úgy tűnik, a második rész forgatókönyvének elkészítése előtt az alkotók tesztkérdésekben mérték fel a célközönség igényeit, és a popcorn-mozik örök problémáját (azaz mi is legyen hangsúlyosabb? Az akció, vagy a romantika?) 1/3- 2/3 arányban próbálták megoldani.
  
  Nos, engem egyáltalán nem zavart, mikor hosszan kitartott közelikben kellett Tobey Maguire tipródó, kék szemeit csodálnom, a mellettem ülő férfiember sóhajtozós mobiltelefon pötyögése azonban elárulta, őt kevésbé köti le a látvány, mint engem. Igazán látványos akciójelenet talán csak a film közepe táján jelenik meg, addig inkább apróbb epizódokat láthatunk, Pókember pók-indás tarzan lengése például sokkal kifinomultabbá vált, mint az előző részben.
  
  A humor is nagyobb szerepet kapott, ami egyáltalán nem válik a film hátrányává. Parker elszigeteltségét és elemző önvallomásait kitűnően feloldja a helyzetkomikumra építő esetlensége. Ő az, aki „civilben” egész biztosan orra esik, lefröcsköli a busz, leeszi az ingét és amúgy is mindenki félrelöki a mozgólépcső előtt.
  
  Ennyi bevezető után érkezhet is a katartikus végkifejlet (bár inkább folytatás-kifejletnek nevezném), egy egészen nagyszerűre sikerült jelenettel, mikor is egy böhöm autó repül be a kávézóba M.J. és Parker feje felett. Innentől már egyértelműen a képregény világa erősödik fel, meseszerű (és Mission Impossible jellegű) harc a metró tetején (amivel Ross doki is utazott műszak végén a Vészhelyzetben), New York felhőkarcolóin és a levegőben.
  
  Sajnos a cukor most is megszaladt, ahogy az ilyen típusú filmekben szokott, a végére aztán tényleg elburjánoznak az érzelmek: M.J. rájön, hogy Parker a Pókember, Harry Osborn (JAMES FRANCO) is rájön, hogy ki ölte meg az apját - még az előző részben-, Dr. Octavius is, sőt, még a metrón utazók is, szóval nagyjából mindenki, csak a rend kedvéért: ugyan, legyen már vége szegény Parker szenvedéseinek.
  
  Mégis M.J. búcsúmondata teszi fel az i-re a pontot: Menj csak, tigrisem! - vagy valami ilyesmi. Nem hiszem, hogy a szinkronstúdióban röhögés és többszöri nekifutás nélkül képesek voltak ezt felvenni.
  
  to be continue... jöhet a felirat, mert Harry Osborn VÉLETLENÜL ronda zöld jelmezt talál a pincében, és Willem Dafoe is feltűnhet a végén. Nem kell túlzottan emlékezetünkben tartanunk, mi is történt, a következő részben úgyis felelevenítik majd, ahogy egy szappanopera sorozathoz illik.
  Talán egy mozijegynyit akkor is megér majd nekünk.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó linkek: 

Pókember 2.

 programajánló: 
2024. november 22.
Swing à la Django & Kozma Orsi koncert
2024. november 23.
Hollywood Undead, Sleeping Theory
2024. november 25.
Metallica program az Apocalpytica-tol a Barba Negra Red Stage-en
 a rovat legfrissebb cikkei: 
A Terminátor ismét visszatér… a mozikba!
Újgenerációs tolvajok a képernyőn 
Díjnyertes filmek premier előtt az Európai Art Mozi Napon
Feszült akcióthrillerrel zárja a novembert a Pannónia Entertainment
Pénteken kezdődik a 22. Olasz Filmfesztiválon
Olasz alkotókkal is találkozhatsz a 22. Olasz Filmfesztiválon
Barbarella Réz András filmklubjában
Rekord számú vendég érkezik a 13. Szemrevaló Filmfesztiválra
Teljes a Szemrevaló Filmfesztivál programja
 kiemelt 
Dying Fetus, Chelsea Grin, Despised Icon
  
Tengerentúli extrém metal csomaggal kínál túlnyomás elleni szelepet a karácsonyi készülődés / őrület közepén Concerto Music

Terror, Nasty, Combust a Durer Kertben
Descendents (US), Circle Jerks (US), Negative Approach (US)
Electric Callboy: 2025-ben már az MVM Dome-ba térnek vissza!
Wheel, Múr: izgalmas és feltörekvő zenekarokat hoz idén a progmetal Mikulás
 friss hozzászólások 

Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Wolfheart, Before The Dawn, Hinayana (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 varga zsuzsa    queensryche    chrisopher nolan    lion twin    prince of persia    molotov solution    katzenjammer    turunen    időgép    grand mexican warlock    the get up kids    tribute    heriot    blind channel    the sisters of mercy    smárton trio    stone temple pilots    kiscsillag    visions of atlantis    jazzanova    halestorm    georgie henley    headbanger    ex deo    motörhead  

r48
Copyright 2000-2024 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!