hosting: Hunet
r39
  cikkekfotók        
lemezajánló [nagylemez]  2004. május 28. péntek   11:56
nincsen hozzászólás

szerző: kishell
Heaven Street Seven: Szállj ki és gyalogolj!
Warner

  Kezembe kapva a Heaven Street Seven új sorozatlemezét, mely a Szállj ki és gyalogolj címet kapta, rögtön megfogott a borítókép, nagyon igényes szövegkönyvet kapunk a Grotesque Design és Szente Juli műveként. A booklet nagyon jó összhangban áll a zenével a fáradt posztmodern jelleg a lemez behelyezésekor azonban feloldódik, mikor Szabó Attila (Csík zenekar, Kispál és a Borz) húz néhány jelzésértékű hangot hegedűjén, ahogy a Jó reggelt című dal transzcendentális utazásra invitál (nem a Mennybe, hanem kettővel lejjebb), némi szexszel megalapozva a majd elkövetkező reggel hangulatát. A lemez elejétől a végéig folyamatos játék bontakozik ki a tiszta zene és a kissé konfúz káosz között. A groove-os hatások, az átúszó gitárhangok és effektek már-már sci-fit teremtenek a hangfalak körül.
  
  Nagyon szerencsés és összefogott az Ez a szerelem, kissé naturalista látásmóddal a reménytelen szerelem képe bontakozik ki a lelki pusztulás képeiben. A Taposs a szívemen kétszereplős szakításpróbájában végre nemcsak az énekes srác (Szűcs Krisztián) érdekes hangján akadhatunk fenn, Judy J. száll be egy dal erejéig szóló és duett megszólaltatásával. A szöveg kissé bugyutára sikerült, a téma ezt ugyan megengedi, mégis helyenként (egyéb dalokban is) vannak érdekes megszólalások. Ennél a dalnál kell megemlítenem, hogy egy-egy befejezésnél mindig a legeslegjobb megoldást választják, itt ez különösen igaz.
  
  A Titanic líraibb megszólalása az akusztikus hangszerkezelésen át az én bizonytalanságát, az értelem keresést hagyja érezni. Az Igen című beates, rock and rollos darab kicsit idegesítő, ehhez a lemezhez túlságosan is gyors és pörgős dal, számomra nem tartalmaz túl nagy mondanivalót sem. A maxin külön is megjelent Csízbörger című szám egyértelműen az egyik legjobb és legeredetibb alkotás a korongon, lassú tempóra épül, a sikert pedig a szerelmes téma garantálja, ahogy őszintén kéri a fiú lányt a hazugságra. A Nagyítás sűrű gondolatzuhatag a Csízbörger után, talán mert az ellenkezőjét fogalmazza meg: egy kapcsolat kiüresedését, vagy mindenkori ürességét vallja meg.

  A Hangerő ehhez képest vidám dal, nagy igazságot magába foglaló refrénnel igazán posztmodern módon fejezi ki magát (ma olyan vidáman szalad a réten a műnyúl”), amit az Astoria című szürreálé nagyon jól egészít ki, ebben a számban konkrét riffek is elhangzanak, ami a többiről nem mindig mondható el. E között a két dal között található egy szerintem space-esnek mondható effekt-próba, mintegy átvezetésül.
  
  Személyes kedvencem a lemez érdemi részét lezáró Élőlény, teljesen objektív, valamennyire elégikus, nagyon lassú, nagyon modern hangzású dal, a magányosságra enged rálátnunk. A lélek letaglózása a romantika végtelenbe nyúló határtalansága előtt a tehetetlenség és magára hagyatottság, majd az öntudatra ébredés szükségességének tükrében: tökéletes. Persze a zenei síkon egy nagy elszállással” fejeződik be mindez. Akárhányszor megérdemli az újrahallgatást. Ez egyébként az egész lemezről elmondható.
  
  Rejtett dalként egy angol nyelvű, az eddigiekhez képest igencsak furcsának mondható angol nyelvű, abszolút nyugat-komform, effektekkel és programokkal felépített szerzemény, számomra nem jelentett különösebb belső élményt.
  
  A közel negyvenöt percnyi anyag nagyon sűrűre sikerült, kellőképpen kellemetlen anyagot gyúrt össze a HS7. A gitárok búgó játéka nem törekszik előtérbe, nem használ jól lehatárolódó riffeket, sokszor a cin dominál a dobokon, ami a lassú tempóhoz ad egyfajta zörej-szerűséget és ezzel szokatlan hatást kelt. A billentyűs kiegészítő szerepe úgy érzem, nagyon beleillik a zenébe, nem viszi túlzásba a dolgát. A legfontosabb elem egyértelműen az ének, mely kellőképpen egyedi, azt már nekünk kell eldönteni, hogy tetszik-e vagy sem.
  
  A korong zenéjében és szövegben is nagyon homogén lett, egyedi hangzásvilág jellemzi, ami jó adag bátorságot és belső szabadságot tételez fel. Nem hiszem, hogy sok más zenekarnak sikerülne popzenét alkotni zenei közhelyek használata nélkül. Nagyon igényes darab, és ahogy a lemezt reklámozó plakát mondja, az biztos, hogy ez Minden idők egyik lemeze”.!
  
  1. Jó reggelt
  2. Ez a szerelem
  3. Taposs a szívemen
  4. Titanic
  5. Igen
  6. Csízbörger
  7. Nagyítás
  8. Hangerő
  9. ..
  10. Astoria
  11. Élőlény



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó linkek: 

Heaven Street Seven

 programajánló: 
2024. november 25.
Metallica program az Apocalpytica-tol a Barba Negra Red Stage-en
Újabb Metallica dalokkal jön Budapestre az Apocalyptica
2024. november 29.
Freedom Call: a hónap végén Budapesten is ünnepel a 25 éves happy metal zenekar
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Vented: Cruelty And Corruption
Drawing: Vol. 6
KabinLáz: Kihajolni Veszélyes EP
Born Again: Mesevilág
Agregator: Semmiből – A Semmin Át
Impovizatív jazztechno performansz Szipka-loops új lemeze
Frank Blackfire: Back On Fire
Megjelent a Quimby 25 éves születésnapi Aréna koncertje DVD-n
Megjelent a Tárkány Művek negyedik nagylemeze: Magyar konyha támad
 kiemelt 
Dying Fetus, Chelsea Grin, Despised Icon
  
Tengerentúli extrém metal csomaggal kínál túlnyomás elleni szelepet a karácsonyi készülődés / őrület közepén Concerto Music

Terror, Nasty, Combust a Durer Kertben
Descendents (US), Circle Jerks (US), Negative Approach (US)
Electric Callboy: 2025-ben már az MVM Dome-ba térnek vissza!
Wheel, Múr: izgalmas és feltörekvő zenekarokat hoz idén a progmetal Mikulás
 friss hozzászólások 

Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Wolfheart, Before The Dawn, Hinayana (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
  2021. november 26.    magashegyi underground    faces of suffering    accept    cher    leleményes hugo    sigur rós    prince    frankenstein    we butter the bread with butter    stone temple pilots    sziámi    satyricon    helloween    melt-banana    dave mustaine    segélykoncert    we butter the bread with butter    the crown    damnon albarn    svoid    danielle spencert    zombie11    feszt.hu    eyehategod  

r47
Copyright 2000-2024 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!