hosting: Hunet
hara
  cikkekfotók        
magazin [retro]  2017. január 24. kedd   08:21
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Újra élőben hallhatóak az LGT slágerei


  Februárban Budapesten lép fel a Zenevonat. A koncerten az LGT dalai csendülnek majd fel az LGT együttes két eredeti tagjának közreműködésével. Somló Tamás dalait Éliás Jr. énekli majd.
  
  A Zenevonat Szuperkoncert már harmadik éve járja az országot, határainkon túl is számos alkalommal nagy sikerrel szerepelt, és hamarosan megérkezik Budapestre is: február 12-én a Budapest Kongresszusi Központban csendülnek fel az LGT legendás dalai egy több, mint 120 perces utazás és múltidézés keretein belül.
  
  A közönség a jól ismert slágereket (Ő még csak 14, Nem adom fel, Zenevonat, Álomarcú lány) az LGT ikonjaival, Karácsony Jánossal és Solti Jánossal élvezhetik, fellép a műsorban a fiatal generáció három legígéretesebb előadóművésze Heincz Gábor Biga, Veres Mónika Nika és Éliás Jr. is.
  
  Nika az LGT tagjai által, női előadóknak írt dalokat tolmácsolja majd (többek között a Játssz még, Hello, Szólj rám, ha hangosan énekelek). Biga, akinek gyerekkora óta kedvence az ikonikus zenekar, egy televíziós műsor kedvéért áthangszerelt néhány LGT dalt. Az LGT kitűnő zenészeinek annyira megtetszett ,hogy azóta is ebben a hangszerelésben szólalnak meg a dalok a Zenevonat Szuperkoncerteken. Éliás Jr. Somló Tamás dalaiból fog idézni.
  
  ”Nagyon megtisztelő a felkérés, hisz ezek a dalok már ikonikusak a magyar zenében. Ismertem Tamást, édesapámnak jó barátja volt. Sokat kaptam tőle, támogatott szakmailag, emberileg. Nagyon szomorú vagyok, hogy nincs már köztünk. Igazi jó ember és fantasztikus művész volt. Tamás lélekben mindig ott van velem, velünk, és összekapcsolódik a szeretetünk vele, a dalokkal, a zenekarral és a közönséggel” - mondta Éliás Jr.
  
  A zenekari kíséretet az Abrakazabra zenekar szolgáltatja, akik hazánk legnagyobb pop-rock legendáival (Horváth Charlie, Demjén Ferenc, Balázs Fecó, Kovács Kati), valamint számos mai előadóval Tóth Vera, Radics Gigi, Vastag Csaba, Tóth Gabi, Bebe, Keresztes Ildikó, Király Viktor) is dolgoztak, dolgoznak.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2026. június 7.
54 zenekar • 7 évtized • 4 nap - Tribute Maraton 2026-ban is!
Akusztikus varázslat: Barns Courtney a Turbinában
54 zenekar • 7 évtized • 4 nap - Alig 2 hét és jön a Tribute Maraton!
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Mehringer Marcival, Hegedűs Józsival és a Balkan VIP-vel ünnepli 15. születésnapját a Bagázs
Több mint félszáz művész lesz látható az idei Óbudai Világzenei Héten a KOBUCI Kertben
Mohai Bálint fagottművész kapta a Concerto Budapest Évad Zenekari Művésze díját
Kezdődik a FAB- Springfest
Ingyenes gyereknap a Rejtő Jenő utcában
Újra ingyenes Családi Napot rendez a Fesztiválzenekar!
A hangszerek királynője és a barokk örökség – orgonakoncertek a Pannonhalmi Főapátságban
Május 15. az Állat- és növényszeretet napja
 kiemelt 
A kortárs alternatív színtér élvonalából – Just Mustard a Turbinában
  
Július 6-án a Turbina Kulturális Központban lép fel az ír Just Mustard, akik az elmúlt években a shoegaze, a noise rock és a darkwave határterületein mozogva építették fel sajátos, feszültséggel teli hangzásvilágukat

Az Only The Poets szeptemberben visszatér Budapestre — ezúttal az Akváriumba
Az Imminence bejelentette eddigi legnagyobb európai headliner turnéját – 2027-ben Budapestre is érkeznek, vendég: August Burns Red
Anneke van Giersbergennel tér vissza Budapestre a Gathering: 30 éves a Mandylion!
Loreena McKennitt - The Mask and The Mirror
 friss hozzászólások 

Már csak egy hétig látható a koreai-magyar kézműves tárlat (3)
Már csak egy hétig látható a koreai-magyar kézműves tárlat (1)
Megjelent Ed Sheeran vadonatúj deluxe lemeze, a ´Play (Deluxe)´ – kilenc extra dallal, köztük a kiemelkedő „Skeletons”-szal (3)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 disney    suffocation    trail of tears    szántó faszi    new model army    howard jones    yelowcake    faithless    satelles    paul gilbert    five finger death punch    alexander payne    torture squad     natalie portman    harms way    poem    paganfest    arany    kick ass    lama lumi    pentatonix    mercyful fate    memorial    toxic holocaust    transitional  

hara
Copyright 2000-2026 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!