magazin [kiállítás] 2015. november 19. csütörtök 15:25
nincsen hozzászólás
szerző: PjotrMagyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum időszaki kiállításai
Évszázados tradíciók – A Dr. Oetker múltja és jelene 2015. december 2. – 2016. február 28.
Bizonyára sokan jól ismerik a Dr. Oetkert. Számtalanszor találkozhatunk a jellegzetes márkajellel a termékek csomagolásán, receptjeik között is megtalálható már sokak kedvence. De tudta Ön, hogy a Dr. Oetker név mögött egy százhúsz éves hagyománnyal rendelkező családi vállalkozás húzódik, melynek gyökerei a németországi Bielefeld városába nyúlnak vissza? És azt, hogy a vállalat voltaképpen az első márkás termékeket forgalmazó cégek egyike? Manapság nagyon sok márkás árucikkel találkozunk nap mint nap. De mi teszi éppen a Dr. Oetkert olyan különlegessé? A Dr. Oetker évszázados múltja az új iránti állandó törekvés története is. A forradalmi sütőport megannyi sikeres újítás követte, a Dr. Oetker termékek pedig nagyon hamar renomét szereztek Németországon túl is. Az elsők között Magyarországon – még az Osztrák-Magyar Monarchia határain belül – több mint száz esztendővel ezelőtt jelentek meg a klasszikus portékák. A kiállítás keretein belül időutazásra invitáljuk látogatóinkat.
Szerzetesek asztalánál 2015. december 10. – 2016. május 1.
Mi közük a szerzeteseknek a gasztronómiához? Több, mint gondolnánk. A kora középkor óta szigorú szabályok szerint, olyan egészségesen étkeznek, hogy azt egy fittness-guru is megirigyelhetné, de szabályaik nemcsak a test, hanem a szellem és a lélek épségét is szolgálják. Készítenek bort, sört és gyógyító likőröket, kertjeikben a zöldségek és gyümölcsök mellett megterem sokféle fűszer- és gyógynövény, asztalukra olykor ünnepi finomságok, olykor ‒ gyakrabban ‒ böjti eledelek kerülnek. A szakács testvérek az idők során nem csak a kis közösségre, hanem szegények és betegek ezreire is főztek. Látogatóink belekóstolhatnak régi és mai kolostorok ízeibe, és megismerhetik azokat a hazai szerzetesrendeket, amelyeknek szerepük volt étkezési kultúránk fejlődésében.
Képes magyar jazztörténet 2015. november 12. – 2016. április 24.
A magyarországi jazztörténések – nagy vonalakban – időben párhuzamosan haladtak az európai és az amerikai eseményekkel. Kiállításunk az 1850-es évek körüli őskezdetektől 2015-ig, korabeli dokumentumok (kottaborítók, fényképek, festmények, plakátok, szórólapok, gramofonlemez-, LP- és CD-borítók, hangszerek) segítségével mutatja be a honi jazzeseményeket. A kiállítás képi anyagát nagymértékben színesítik a kiállított jazzkönyvek. A világon valaha megjelent egyik legkorábbi jazzkötet, az 1928-as Jazzband, Végh Gusztáv illusztrációival került kiadásra, ezek egy részét reprodukciókon szintén kiállítottuk.
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum
1036 Budapest, Korona tér 1. (volt Dugovics Titusz tér)
Tel.: 375-6249