beszámoló [koncert] 2015. november 12. csütörtök 07:56
nincsen hozzászólás
szerző: UtazóJames Arthur és Kállay Saunders Band 2015. november 7. Papp László Budapest Sportaréna
Véleményem szerint is nagy meglepetést okozott, a 27 éves, a 2012-es angolX Factor győztes James Arthur fellépése, a Papp László Sportarénában. Az eseményt, a „szintén zenész” Kállay-Saunders András és csapata vezette fel. Műsorába számtalan olyan vállalható sikerdalt választott be, amely sokunknak is bejön, ilyen volt többek között a Victory; Running; Juliet, stb. A viszonylag rövid produkciója minden szempontból kellemes felvezetése volt James Arthur produkciójának.
Az est fénypontját, J.A.-t nem véletlenül várták sokan, hiszen a közönség nagy részét, kb. 65%-ban a szebbik nem képviselte. Ezek után nem kell csodálkozni azon, hogy a koncert legelejétől sikolyok, sikítások lebegték körül az aréna belsejét. Az ok egyszerű, hiszen a hazánkba először ellátogató J. A. produkcióját sokan látni akarták. Talán pont ezért is tudott tarolni. Olyan egyszerű módon, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Mindezt a 10 pontos hangjával és stílusával, ami nem elhanyagolható. Ezt erősíti a mobiltelefonok levegőben tartott száma is. Felmerülhet ezután az a kérdés, hogy ez az aktuális szívrabló nem csak a lányok, hanem az asszonyok szívét is megkörnyékezte? Valószínű, hogy a válasz igen lesz!
James Arthur viszonylag fiatal kora ellenére is győzött, meggyőzött sokunkat. Eljátszott dalait a széles nyilvánosság előtt nem csak Youtube valamint rádió/-tévé csatornákon tette ismertté, hanem most itt élesben, egy erős félházas Arénás koncerten is. A programja szerény számításaim szerint - a ráadásokkal együtt- másfélórásra sikeredett, melyben minden benne volt. Például a Is This Love?; Faded; Emergency; Impossible; Suicide; Recovery; Get Down sikerlistás dalai és az új kompozíciói is.
Sokan akaratlanul is átsiklottunk azon a tényen, hogy James Arthur előélete, nem csak nyomokban tartalmazott progresszív; experimental; alternatív és az indie pop elemeket, hiszen a Moonlight Drive, a Cue the Drama, a Save Arcade és az Emerald Skye ilyen csapatok voltak. Pont ez ad magyarázatot arra, hogy miért volt szénné tetoválva, és miért szimpla tradicionális farmer kollekcióban állt az Aréna deszkáiban. Ezek után már nem is volt furcsa a háromtagú kísérő delegációja. Hiszen J.A.-t nem metroszexuális egyedek kísérték, hanem igazi motoros-favágó jellegű arcok. Pedig zenéje éppen ellenkezője a színpadi megjelenésüknek. Gondolom, amikor muzsikusokat kerestek neki, akkor ezek az arcok nem éppen erre a zenére gerjedtek. De franc se tudja... Kiszeretném hangsúlyozni, hogy remek témákkal és szólókkal ajándékoztak meg bennünket, az aláfestő billentyű és vokális témákat játszó muzsikusokat viszont egy Apple laptoppal helyettesítették.
...és legvégül; James Arthur egy remek, hiteles előadó, aki a Papp Lászlóban is sallang nélkül is learatta a babérokat.