Sokáig a „gyűlölt” kategóriába tartozott. Csapdát állítottak neki, kilőtték, elüldözték. Nem véletlenül tűnt el a múlt században szinte egész Európából a szürke farkas. A kedvezőtlen folyamatot úgy tűnik, számos országban sikerült megállítani. Évek óta dolgoznak magyar állatvédők is azon, hogy eloszlassák a farkassal kapcsolatos tévhiteket. A fajtamentő programról a Kossuth Rádió Közelről című műsora is beszámolt. Az adásban maguk az érintettek is „megszólaltak”, négy farkaskölyök volt a június 25-i Közelről című műsor vendége, melynek végén egyiküket örökbe is fogadták a műsor alkotói.
- Veresegyházon már két olyan falkát is felneveltek, amelynek egyedei megszokták az ember közelségét – meséli Kránitz Balázs, a Közelről című műsor szerkesztő-műsorvezetője. - Most kezdődött meg a program a harmadik falkával, amelynek egy különleges tagja is van, méghozzá egy kanadai fehér farkas. Kíváncsiak voltunk arra, hogyan zajlik a program, milyen célokat szeretnének elérni a falka gondozói, változott-e a farkassal kapcsolatos szemlélet.
- A Közelről életében már megszokott, hogy állatvédelemmel foglalkozunk, több alkalommal voltak már „extrém” vendégeink – folytatja Kránitz. - Szilveszterkor például három boa constrictor és egy ormányos medve volt velünk élő adásban. A kígyók közül az egyik kisebb meglepetést is okozott, amikor az asztalon kúszva rátekeredett a mikrofonra. Ugyanekkor helyhiány miatt az udvaron várta a kapcsolást két rénszarvas. De voltak már nálunk vakvezető kutyák, és különféle, jobb sorsra váró mentett állatok is. Az ötlet – hogy az állatvédelem jegyében a Kossuth Rádió is csatlakozzon a farkasok körüli tévhitek eloszlatásába, egészen pontosan abba, hogy nem kell félni a farkastól - a Veresegyházi Medveotthontól és a Fehérkereszt Állatvédő Ligától, Kuli Bálinttól és Szilágyi Istvántól származik. A műsor négylábú vendégei ezúttal öt- és hathetes farkaskölykök voltak, Lóci, Manka, Panka és Brutus. Egyiküket, a Lóci névre hallgató fehér farkast örökbe is fogadtuk, így időről időre beszámolunk majd a fejlődéséről, a vele kapcsolatos történésekről. Gondozói szerint ő egy egészen különleges jószág, akinek hatalmas lelke van, habitusban, viselkedésben egyaránt eltér falkatársaitól. A kis Lóci a Veresegyházi Medveotthon farkas-nagykövete, akinek az a feladata, hogy megtanítsa a világnak, hogy fajtája közelről sem olyan gonosz, mint ahogy azt a mesékből sokan gondolják!
Csoportkép: (b1) Kránitz Balázs, a Közelről műsorvezetője, (b2) Dömötör Dóra, a Fehérkereszt Állatvédő Liga munkatársa (j1) Szilágyi István, a Fehérkereszt Állatvédő Liga vezetője, (j2) Kuli Bálint, a Veresegyházi Medveotthon igazgatója.