A világhírű lengyel MOOMOO Iroda is vendége lesz a július 15-21. között, Csórompusztán megrendezésre kerülő Hello Wood 2013 CLOSER! alkotótábornak. A lengyel Moomootól – melyet a Wallpaper magazin a világ 30 legjobb építészirodája közé sorolt – két tervező-munkatárs, Tomasz Szponar és Bartłomiej Skowronek érkezik majd, hogy workshopot vezessen az idei Hello Wood alkotótáborban.
A Moomoo Architects alapítói, Jakub Majewski és Łukasz Pastuszka, fiatal építészek. A lengyel fővárosban, Varsóban és Łódzban működő tervezőirodában magasan kvalifikált és tehetséges tervezők csapatai végzik a munkát a kezdeti koncepcióktól kezdve a tervezés különböző fázisain át egészen a megvalósításig, egymással szoros együttműködésben.
A tervezőirodának tulajdonképpen két része van: az egyik a lengyel tervezőket tömörítő, hazai építészcsapat, amely évről évre bővül, a másik pedig a nemzetközi team. Az iroda ugyanis stabilan együttműködik német, portugál és spanyol építészekkel, hiszen az alapítók fontosnak tartják, hogy a fiatal külföldi szakemberek, pályakezdők által nyomon követhessék a legújabb nemzetközi trendeket és gazdagítsák tapasztalataikat. Ezt a multikulturális közeget a Moomoo alapítói a tervezés egyik legfontosabb, inspiráló aspektusaként értékelik. Az utóbbi időben kínai szakemberekkel is szorosra fonták az együttműködést, olyannyira, hogy elképzelhető: a közeljövőben Kínában is nyílik egy testvériroda.
Az Moomoo alapítói nagy hangsúlyt fektetnek a fiatal, pályakezdő építészekkel való együttműködésre, szakmai gyakorlatokra, hiszen véleményük szerint a gondolkodás folyamata, a kreativitás és a fejlődés a közös munka rendkívül fontos eleme.
Hello Wood 2013 CLOSER!
A spanyol, angol, lengyel, német, osztrák és magyar építészek idei munkájának témája: CLOSER!, azaz KÖZELEBB! Múlt évben a Hello Wood résztvevői 8 borsodi településre készítettek installációkat, hogy saját eszközeikkel tegyenek a helyi közösségekért. A szociális építészeti beavatkozások a közösségi életet próbálták elősegíteni. Voltak kreációk, amelyek enyhítették a lokális feszültségeket, mások elősegítették a település identitásának pozitív alakulását. A szervezők 2013-ban azt szeretnék továbbvizsgálni, hogyan tudnak az építész és tervező szakmák közösségépítő szerepet betölteni, azaz hogyan fűzhető szorosabbra az emberek, a természet és az épített környezet közötti viszony a design és az építészet eszközeivel.