hosting: Hunet
r33
  cikkekfotók        
előzetes [fesztivál]  2013. június 11. kedd   00:01
nincsen hozzászólás

szerző: Morello
Brutal Assault 2013
2013. augusztus 7-10, Jaromer, Csehország



  A súlyosabb metalzenék egyik legsúlyosabb fesztiváljának évek óta a csehországi b számít, ahol évről évre összegyűlnek a legkeményebb kötésű, stílusvezető zenekarok, és egymás után adnak lehengerlő koncerteket az erre kiéhezett közönségnek. Aki ismeri az Assault-ot, tudhatja, hogy a felhozatal mindig a legmagasabb színvonalat képviseli, nem is kérdés, hogy most 2013. augusztus 7 és 10 között is fantasztikus koncerteknek lehetünk részesei Jaromer egykori erődjében.
  Jelen lesz a progresszív death metal legmagasabb szintjét képviselő, majd könnyedebb stílusra váltó svéd Opeth, a göteborgi melodikus death egyik legjelesebb képviselője az In Flames, Nergal súlyos betegsége után újra aktiválódott, lengyel death metalos Behemoth, az amerikai ugri-bugri thrasher stílus markáns képviselője, a Joey Belladonnával ismét sikert sikerre halmozó Anthrax, a bay area thrasher, ugyancsak rendkívüli sikereket elért Testament, Svédországból a stílusalapítóként tisztelt, betonsúlyos Meshuggah, a rideg, indusztriális fémzene királyának számító Fear Factory, az egykori Emperor frontember színes zenei skálájú projektje, az Ihsahn, és a ´90-es évek élő legendáinak számító, hardcore keresztapa Biohazard, és a könnyedebb stílust képviselő Clawfinger.
  
  Fellép továbbá a folk metal leggyorsabb, legütősebb bandája, az Ensiferum, Finnországból a rendkívül élvezetes, hangulatos zenei világú Amorphis, az újra aktív, sőt új lemez felé kacsintgató melodic death metal legenda a Carcass, az ereje teljében lévő new yorki thrasher Overkill, a thrash/metalcore irányból indult, de mára szélesebb és izgalmasabb zenei skálát felölelő amerikai Trivium, az elvont hangulatú francia csapat az Alcest, a keleties dallamvilágú, magával ragadó hangulatú Orphaned Land, a svéd brutális black metal horda a Marduk, a Suffocation helyére beugró, ugyancsak death metalos Malevolent Creation, a maximális átéléssel játszó, folk/black metalban utazó ír hazafiak a Primordial, az embertelenül súlyos, death metal csúcsteljesítménynekl számító Dying Fetus, és Franciaország büszkesége, a prog-death metalos Gojira.
  Ugyancsak a Brutal Assault húzónevei közé számít a német prog-death metalos Obscura, a black/death metal képviselői Norvégiából az Aeternus, a rendkívül súlyos amerikai modern metalos DevilDriver, a sötét hangulatú black metalos Belphegor, a különleges zenei világú norvég Borknagar, a Svédországból származó, death ´n roll stílust képviselő Entombed, a súlyos black metalos norvég Carpathian Forest, a britek új modern metalos üdvöskéje, a thrash, melodic death, metalcore világát ötvöző Sylosis, az USA legtökösebb hardcore bandája, a sikert sikerre halmozó Hatebreed, az elismert svéd post-rock banda a Cult Of Luna, az egyedi zenei világot kiépítő, technikás thrasher Voivod, és az erőteljes deathcore bandának számító Whitechapel.
  
  Ugyancsak jelen lesz még az elvont hangulatú Leprous zenekar Norvégiából, az amerikai brutal death metalos Decrepit Birth, Norvégiából a black metalos Vreid és a némileg elszállósabb hangulatú Solefald, a keménykötésű lengyel death metal banda a Hate, az amerikai bulis crossover thrash legendás képviselői a D.R.I., a brit death metalos Benediction, a rendkívül szerteágazó zenei stílusokat képviselő Killing Joke, a gótikus világ jellegzetes képviselője a Fields Of The Nephilim, a Finnországból származó súlyos death metal horda a Rotten Sound, az ugyancsak death metalos amerikai Jungle Rot, az industrial black metalban mozgó Aborym, a New York hardcore kőkemény képviselője a Madball, és az amerikai deathcore/metalcore egyik legsúlyosabb hangzású bandájának számító Emmure.
  
  Rajtuk kívül természetesen még rengeteg más fellépő is tiszteletét teszi a Brutal Assault-on, hogy egész napra biztosított legyen a zenei élvezet a jelenlévők számára. A Csehországi Jaromer várja tehát az extrém metal zene rajongóit augusztus 7 és 10 között, a fenti nevek egyértelműen garanciát jelentenek a remek szórakozásra. A jegyek elővételben még július 31-ig kaphatók, 1700 CZK (kb. 68 EUR) összegért, amely a fesztivál valamennyi napjára érvényes. A belépő ára a helyszínen 1950 CZK (kb. 78 EUR), ugyancsak mindegyik napra.


Kulcsszavak:
  brutal assault 


Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó cikkek: 

Brutal Assault 2015

Brutal Assault 2015 - pár változás a programban

Brutal Assault 2015 - itt a részletes beosztás

Brutal Assault 2015 - Európa legnagyobb extrém metal fesztiválja

Brutal Assault 2015 - változások a programban

 programajánló: 
2025. május 18.
Born of Osiris, Ingested, Entheos és The Voynich Code – A progresszív és extrém metal nagyágyúi a Dürer Kertben! (Dürer Kert - Budapest)
2025. május 19.
Arena: 30 éves turnén érkezik ismét az angol neo-progresszív csapat
Decapitated, Cryptopsy, Warbringer, Carnation a Dürer Kertben (Dürer Kert - Budapest)
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Cradle Of Filth: brutális lemezzel térnek vissza Budapestre
Carcass, Beneath The Void, Vér a DÜRERben
Zseniális blues gitáros érkezik június 14-én
“A downtempo a lassú ütemek ellenére darabokra szakít” - Analog Balaton downtempo majális a Budapest Parkban!
We Came As Romans új dallal tér vissza – és végre újra jönnek Budapestre!
Duplázik az Elefánt a Kobuciban – június 13-14-én rendesen berúgják a nyár ajtaját
Decapitated, Cryptopsy, Warbringer, Carnation a Dürer Kertben
Sacred: itt a Parkway Drive legújabb dala!
The Alchemist, Wavy és Jazzbois július 27-én a Budapest Parkban
Arena: 30 éves turnén érkezik ismét az angol neo-progresszív csapat
Budapesten a blues legújabb üdvöskéi: The Cinelli Brothers
Say Hello To The Hits – Lionel Richie összes nagy dala élőben az MVM Dome-ban!
Egy este, amit nem lehet végigülni – Son Mieux a Turbinában
 kiemelt 
Cradle Of Filth: brutális lemezzel térnek vissza Budapestre
  
Június 10-én a Barba Negrában lép fel a brit extrém metal legenda, a Cradle Of Filth, akik új, The Screaming of the Valkyries című lemezüket mutatják be a magyar közönségnek

Carcass, Beneath The Void, Vér a DÜRERben
Zseniális blues gitáros érkezik június 14-én
We Came As Romans új dallal tér vissza – és végre újra jönnek Budapestre!
Duplázik az Elefánt a Kobuciban – június 13-14-én rendesen berúgják a nyár ajtaját
 friss hozzászólások 

FAB-Springfest - 26. Virágzás Napjai (1)
Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 rick rubin    keeper of dreams    client    izegrim    nőnap    pantera    secret chiefs 3    vono box    the limousines    dave grohl    europica    apacsok    nemes nagy ágnes    macbeth    farrelly    purulent rites    nevermore    illúzió    dax flame    bryan adams    gorguts    holmes    mastic scum    mighty boosh    vitriol  

r49
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!