szerző: Pjotr Ai Weiwei: Never Sorry 2012. december 16. 19h, MU Színház - Budapest
”Demokráciaféltők számára kötelező tananyag a kínai aktivistát bemutató doku, amely egyúttal felveti a kérdést, meddig terjed a művész kompetenciája.”
(Hanula Zsolt: Mit ér a művész, port.hu)
A vetítés előtt Gulyás Márton (Krétakör) mesél a jelenlegi folyamatokról és a társadalmi megújulás művészeti aspektusairól Vetítés után beszélgetés és vitafórum Gulyás Márton moderálásával.
Ai Weiwei Kína leghíresebb nemzetközi művésze és egyben hazája legszókimondóbb kritikusa. A szigorú cenzúra és az igazságtalan jogrendszer hatására Ai művészetén és a közösségi médián keresztül fejezi ki magát és szervezi össze követőit. A kínai kormány válaszlépésként letiltotta blogját, megverette, leromboltatta újonnan épített műtermét, és titokban fogva tartotta. Az Ai Weiwei: Never Sorry a digitális kor egy olyan számkivetettjének történetét meséli el, aki az egész világon követőkre talált, és aki képes a politika és a művészet határait elmosni. Alison Klayman elsőfilmes rendező, mint Kínában dolgozó újságíró, példátlan betekintést nyert Ai életébe. Részletes portréja árnyaltan fedezi fel napjaink Kínáját, benne az egyik legprovokatívabb közszereplővel.
A magyarhangya egy huszonéves fiatalokból, alulról szerveződő országos mozgalomként kíván a mozgóképkultúra területén előrelépéseket tenni egy fenntartható, közösség alapú filmforgalmazás felé. Szívesen működünk együtt más kulturális területekkel (tánc, színház, irodalom, képzőművészet, építészet), és keressük a crossover lehetőségeket. Ennek fényében idén ősszel az Ai Weiwei: Never sorry című dokumentumfilmet mutatjuk be. Minél több és különböző kulturális csoporthoz/szubkultúrához szeretnénk a filmet eljuttatni, ezért nem csak mozikban vetítünk.