A Madrass zenekar 2007 őszén alakult Budapesten. Az akkori felállás szerint tagjai voltak: Barkó Boglárka (ének), Dombó Szabolcs (dob), Dömötör Balázs (ének), Horváth Attila (gitár), Hricsovinyi Tamás (basszusgitár), Temesvári Bence (hegedű). 2008-ban Szabolcsot Győző Gábor váltotta a dobok mögött, majd 2009-ben Kövi Lóránt lett az énekes. 2010-ben Barkó Boglárka külföldre költözött, így nem tudta vállalni a további zenekartagságot, helyére 2011 júniusában találtunk megfelelő utódot, Angyal Dorka személyében. A zenekar érdemi tevékenysége 2009-ben, Lóránt csatlakozásával kezdődött. Új dalok születtek, megtörténtek az első koncertek, melyeket aztán 2010 és 2011 folyamán stúdiófelvételek követtek.
A formáció tagjai korábban sem voltak egymás iránt teljesen ismeretlenek, hiszen többek már zenéltek együtt: így például a tagok nagy része összefutott egymással A Kert, Nulladik Változat vagy a Flop zenekar tagjaként. A Madrass zenészei egyébként is viszonylag jelentős zenekari múlttal rendelkeznek. Horváth Attila többek között gitározott a Flop, és A Kert zenekarokban. Az ő neve azoknak is ismerős lehet, akik bejáratosak a Vintage 52 hangszerboltban. Attila gitár- és erősítő szakértőként több jelentős koncerten és fesztiválon is részt vett (Sziget, Summer Rock Festival). Hricsovinyi Tamás 18 évig a magyar underground zenekarok egyikének, a Nulladik Változatnak volt a tagja, de részt vett A Kert zenekar munkájában is. Győző Gábor is több bandában adta a megfelelő ütemet. Az említendők között szerepeljen a Flop és a Full Circle együttes. Temesvári Bence, a zenekar talán legsokoldalúbb tagja, hegedűsként többek között zenél a Mind1 és a Holdudvar zenekarokban, de énekes-gitárosként George Harrisont alakítja a The Beaters nevű Beatles Tribute bandában. Kövi Lóránt legfontosabb zenekara a már említett Flop volt, de az ido~szakonként működő Duhastrechtmanuela (Pearl Jam és Alice in Chains Tribute) frontembereként is ismert. Dorka, a legfrissebb tag pedig a szegedi Jeffos Dream énekesnője volt.
A 2007-ben, Budapesten alakult Madrass zenekar fontos előzményének tekinthető egy 2006-os felvétel, melyet a közreműködő zenészek a fiatalon elhunyt, egykori A Kert énekes Bob Zoltán emlékére rögzítettek. Ezen, a Lélekvadász című dalon meghívott vendégként Baradlay Richárd, a The Perfect Name zenekar tagja énekelt, de a zenészek már többé-kevésbé azonosak voltak a jelenlegi Madrass tagsággal. A Lélekvadász hangmérnöke, A Kert zenekar korábbi billentyűse, Hidasi Barnabás volt, aki a későbbiekben is a zenekar segítője maradt. A dalban megfigyelhető stílusjegyek (hosszú hangszeres részek, a kissé orientalista dallamvezetés, a helyenként dinamikus rockdobolás) a későbbiekben is a zenekar sajátjai maradtak . A Madrass zenei stílusa nehezen meghatározható. Talán zenénk még leginkább a folk-rockhoz sorolható, de jelen esetben ezen az állításon semmiképpen sem népdalokat vagy népies műdalokat elektromos hangszereken előadó zenekart értsünk. A banda megszólalásában ugyan a rockzenekarokat idézi, de a számok szerkezetei, az elektromos hegedű szerepe és sokoldalú használata vagy akárcsak a ritmusok ennél jóval sokszínűbbek. Különlegességként egy-egy dalban feltűnik a szitár és az elektromos gitár sajátos keverékének tekinthető húros hangszer. A két főénekes és az intenzív vokál kiemelt részét képezik a Madrass zenéjének. A dalok szövege részint a lélek szabad kalandozásaihoz, részint a test földhöz kötött valóságához kapcsolódnak. A zenekartagok különféle stílusú zenekarokból érkeztek, de talán mégis közös pontként figyelhető meg a népzene iránti érdeklődés, amely aztán sajátos fűszerként színesíti a közösen írt dalokat. időnként dallamvilágában, illetve a szövegekben is utolérhető. Zenénket persze lehetne hasonlítani más zenekarokhoz, de ezek kiválasztását inkább a hallgatókra szeretnénk bízni. A mi dolgunk inkább a zenélés, mint az arról való elmélkedés legyen. A Madrass név kiválasztása főként a véletlennek köszönhető. Madras egy indiai város (India déli kapujának szokás nevezni), illetve az itt gyártott sokszínű félselyem szövet neve. A zenekar neve erre utal, első lendületből idáig gondoltuk át a névválasztást. A további mélylélektani magyarázatoktól eltekintenénk, bár azok számára, akik szeretik az ilyesmit, hogy madras norvégul pokrócot jelent, illetve vodka és eper juice felhasználásával hasonló nevű koktél is készíthető. A zenekar nevének tükörfordítása az őrült + faj szóösszetétel.
A Madrass 2011 tavaszán elkészített egy 10 számos stúdióanyagot Vihar után címmel, ennek keverése nyáron befejeződik. Cd-nk megjelenése 2011 őszén várható.