szerző: PjotrAz Africa-Europe Challenge vitorlásverseny első afrikai házigazdája Egyiptom
A 2011-ben Máltáról rajtoló Africa-Europe Challenge (AEC) vitorlásverseny kiemelt jelentőségű első afrikai megállója az egyiptomi Alexandria, ahol nagyszabású esemény keretében kezdődik meg az AEC afrikai útja és esemény sorozata.
2010. május 14-15-én az Africa-Europe Challenge projektigazgatói, Gál József és Dr. Kondricz Péter a Nílus deltatorkolatában fekvő Alexandriába látogattak, ahol sikeres tárgyalásokat követően együttműködési megállapodás keretében hivatalosan is megkezdődött az AEC vitorlásverseny észak-afrikai szakaszának szervezése. Az alapítók ezzel a lépéssel megerősítették a 16 versenyszakaszból álló AEC-projekt egyiptomi fázisát, melynek eredményeként a piramisairól és középkori bazárjairól híres, természetes szépségű és vibráló kultúrájú észak-afrikai országban veszi kezdetét az Africa-Europe Challenge kontinens-kerülő útja és eseménysorozata.
A Földközi-tenger partjainál fekvő kikötővárosban aláírt megállapodás mindemellett hozzájárul a projekt célkitűzéseiben megfogalmazott célok megvalósításához, előléptetve a pompás nagyvárost a legnagyobb kultur-politikai, karitatív és sportesemény első afrikai vendéglátójává. A premier vitorlásverseny - mely 2011 nyarán indul Máltáról alexandriai megállójában kerül megrendezésre az AEC afrikai szakaszának és esemény sorozatának nyitó ünnepsége is, a Máltából érkező versenyzők innen indulnak tovább a különleges hangulatú Port Said kikötőbe, amit a Szuezi-csatorna átkelése követ.
Az AEC 16 szakaszos, kontinenskerülő útjának afrikai részét 2012-ben a tunéziai versenyszakasz zárja, amire egy újabb máltai szakasz teszi fel a koronát - minden résztvevő és szurkoló számára.
Az AEC-ről
Az AEC célja, hogy a sporttörténeti jelentőségű első Afrikát megkerülő vitorlásverseny segítségével erősítse az Európai Unió és az Afrikai Unió vezetői által megfogalmazott új típusú, a felek egyenrangúságán és kölcsönös gazdasági, politikai és kulturális érdekein alapuló együttműködést. A közel egy évig tartó vitorlás eseménysorozat és a hozzárendelt nyilvánosság a maga nemében egyedülálló módon kiváló lehetőséget biztosít arra, hogy az európai és afrikai országok népei jobban megismerhessék egymást.