A fáma szerint Sipőcz Ernő gitáros és Sütő István dobos 1972-ben, a szombathelyi Gyöngyös áruház egyik kirakatában látta meg azt az elegáns kivitelű cigarettát, aminek Lord volt a neve. Ez annyira megtetszett nekik, hogy éppen alakuló zenekarukat is erre keresztelték. Az első felállásban benne volt még Papp László és a csapat vezéregyénisége Vida Ferenc, aki korábban a Red Fire nevű zenekarban basszusgitározott. Több tagcsere után 1978-ban született meg az első saját dal, a Rakétamotor.
1981 fontos év a zenekar történetében: ekkor csatlakozott hozzájuk, a soproni Roller együttes addigi énekese, Pohl Mihály, aki azóta is a Lord meghatározó hangja. Még egy új taggal bővültek, a csapattal kezdetektől rokonszenvező Balogh József költő-tanárral, aki a színfalak mögött segítve, a szövegek írását vállalta magára. Ekkor született meg a Vándor című nóta is, amelyet a „Lord együttes himnuszának” neveznek, és amely nélkül nincs Lord koncert. Ebben az évben több sikeres koncert és egy IM Rockdal-díj is jelezte, hogy jó úton járnak.
A 13. születésnapjukat aztán végre nagylemezzel ünnepelhették a fiúk. Ezt a hazai zenekarok közül talán elsőként nyugaton (igaz csak a szomszédos Ausztriában, de akkor ez is nagy dolognak számított) vehették fel. A Big City Lights sikere aztán idehaza is megtörte a jeget: a Hungarotonnál megjelenhetett első kislemezük, az Akarom Őt!, melynek „B” oldalán a Tépett álom (Csakis a lényeg) kapott helyet.
1987-ben új dobos, Gyurik Lajos, valamint új billentyűs, az egykori Karthago tag, Gidófalvy Attila csatlakozott a szombathelyi gárdához. Gidófalvy sajátos stílusával és humorával igazi bulizós hangulatot tudott teremteni a koncerteken. Ekkor szerepelt a csapat a siófoki Interpop Dalfesztiválon is.
Az együttes egyre népszerűbb lett, olyannyira, hogy a Szemedben a csillagok című 1988-as albumuk 65.000 példányban fogyott el. Ezen a lemezen már a villámkezű Erős Attila nagyszerű gitározását hallhatták a rajongók. Az eredetileg bakeliten megjelent hanganyagot a Hungaroton 2000-ben CD-n ismét kiadta, méghozzá két 1985-ből származó bonus trackkel: Akarom őt, Tépett álmok.
1990-ben az addig másodállásban zenélő Gyurik, az alapító Vida, valamint a mókamester Gidó is búcsút mondott a Lordnak. Pohl Misi új társakat keresett és velük együtt éveken keresztül őrizte a (takarék)lángot, azaz életben tartotta a Lord nevet. Kiadtak még pár albumot, felléptek klubokban és fesztiválokon, de a régi sikereket nem tudták megismételni.
2000-ben újra összeállt a legendás ötösfogat: Erős, Gidófalvi, Gyurik, Pohl és Vida. Április 30-án ők nyitották a Petőfi Csarnok szabadtéri szezonját egy hatalmas koncerttel. Volt ott pirotechnika, fénytechnika és olyan hangosítás, hogy még a kritikus zeneértők is elismerően csettintettek. A legfontosabb viszont a zene volt, méghozzá remekül szóló, príma rockzene, Pohl Misi tiszta szívből jövő énekével és a többiek örömteli játékával. Útjára indult A Vándor, ismét ragyogtak Szemedben a csillagok, és tombolt a tömeg, amikor megszólalt a Tombolhat a szél, a Fázom a szélben és a többi „nemes” dal.
2001-ben is aktívak a dallamos rockzene hazai lordjai. Felléptek Budapesten és az ország több városában is. „A LORD legyen veletek” - mondja Pohl Misi
TAGOK Erős Attila ( Gitár ) Gidófalvy Attila / Gidó ( Billentyűk ) Gyurik Lajos ( Dobok ) Pohl Mihály ( Ének ) Vida Ferenc ( Basszusgitár )