hosting: Hunet
r31
  cikkekfotók        
előadók   2005. február 11. péntek   14:53
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Negyvenkettő


  Plágium
  
  A zenekar gyökerei a Plágium nevű formációban gyökereznek. Ennek az elődzenekarnak nincs pontos megalakulási dátuma. Körülbelül 1992 nyarán alapította három barát, akik a Gyermekvasútról ismerték egymást. A tagságot ekkor Nagy Balázs Krisztián, Pásztor András és Szonda Bálint alkotta.
  Ez a formáció 93-ban akusztikus gitárokkal rögzített négy dalt, 1995-ig pedig fellépett két házibulin. Az akkori felvételen szereplő számokból ma már egy sem hallható egészben, csak néhány sor idézi azokat az időket.
  
  A kezdetek...
  
  Miközben múltak az évek Pásztor András felhagyott a zenéléssel. A csapat sorsa 1996-ban indult újra fejlődésnek, amikor Simon Bálint szájharmónikással újra próbálni kezdtek. Néhány közös zenélés után ő inkább átváltott a basszusgitárra, közben pedig folyamatosan keresték a megfelelő dobost. Macher László (aki jelenleg a BihariSokkban játszik) 1997 nyarán foglalta el helyét a dobok mögött, és ekkortól vált igazi zenekarrá a zenekar.
  Ez a már teljes együttes első koncertjét 1998. február 13-án a Józsefvárosi Klubban tartott II. Tojásrántotta Fesztiválon adta. 98 végén, rövid, de gyümölcsöző együttműködés, és nagyjából a második koncert után Macher Lászlót a közben szimultán Műszaki Hibás Lendvai Gábor váltotta fel.
  Ekkor még Nap volt a csapat neve, majd néhány rövid ideig tartó névváltozat után Fedett Napozó, Másnap 1999. július 3. óta a Negyvenkettő elnevezés alatt szerepel a zenekar.
  
  A mai helyzet...
  
  Az előbbi felállás 2000. december 8-án adta utolsó koncertjét, majd egy kissé elhúzódó tagkereséssel és próbábákkal teli időszak után 2001. december 7-én mutatkozott be a mostani, immáron megújult csapat, melyben két poszton állt be változás. Szonda Bálint helyett Hámori András (ex-Műszaki Hiba) gitározik, a basszusgitárt pedig Mátrai József pengeti.
  A Negyvenkettő közel négyéves fennállása alatt megfordult Budapest és az ország kisebb-nagyobb klubjaiban (Benczúr Klub, Emke Klub, 68-as Klub, stb.) és fesztiváljain (Tojásrántotta Fesztivál, Kotta Fesztivál, Kristály Fesztivál...), és együtt szerepelt műfajának szinte minden lényegesebb képviselőjével.
  
  
  
  Hámori András: gitár
  Lendvai Gábor: dob
  Mátrai József: basszusgitár
  Nagy Balázs Krisztián: gitár, ének


Kulcsszavak:
  Negyvenkettő 


Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó linkek: 

Negyvenkettő

 kapcsolódó cikkek: 

Aranyhal Fesztivál az Aranyhal Vendéglőben

Beindult a Negyvenkettő

 programajánló: 
2025. április 29.
Indie ünnep Readingből: Only The Poets az A38-on (A38 Hajó - Budapest)
2025. április 30.
Első önálló bulijával érkezik hazánkba James Hype!
2025. május 1.
Colosseum: májusban ismét Budapesten a lassan 60 éves rockzenekar
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Bemutatkozik a HCKRY (Hickory) zenekar
Animációs klipet készített a Red One House
Mínuszegy
CORVILLE
Skulld
Dawnstar
Vogon Ultramarines
Gutting Revue
The Immigrants
Art of Haven
Piglet´s Suicide
 kiemelt 
Cattle Decapitation, Incantation, Skeletal Remains: nyári koncerten érkezik a kultikus death metal hármas
  
Június 9-én ismét Budapesten játszik az USA nyugati partjáról indult, és lassan 30 éve működő Cattle Decapitation

Stereo MC´s a ´90-es évek ikonja újra Budapesten
Blues, booze & rock ’n’ roll – Manu Lanvin koncert Budapesten
Halflives: májusban visszatér Budapestre a robbanékony alterrock csapat
Dave Stewart EURYTHMICS feat. Vanessa Amorossi - Summer Tour
 friss hozzászólások 

Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 vadvirágok blues band    barbears    jessie j    hail of bullets    pigs might fly    mickey rourke    katy perry    simply red    scott ian    martin scorsese    trent reznor    crosswind    architects    soulmirror    sonic syndicate    popovich viktória    twin temple    sweetest devilry    malacka és a tahó    red partizan    throwdown    fezen    masters of rock    rise against    crown the lost  

r46
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!