Ahogy az ősmagyarok elindultak a Káprát-medencéből, úgy tör magának utat ez a fajta zene a 21. században. Nem csak a magyar ősi zenei motívumok találhatók meg benne, hanem néhol fel lehet fedezni más országok népzenéjének részleteit. Hiszen minden zenei kultúra, gyökér egy tőből fakad.
Ezt a gyökeret sikerült nekik megtalálniuk. Két ember most nagyot alkotott, Cziráku Sándor (Közép-Európa egyik legjobb gitárosa) és Csik István együtt visszahozta nekünk azokat a magyar érzéseket, ami már elhalóban van ebben a korban.
Zenéjüket leginkább a Möbiusz szalag jellemzi. „Ha egy szalagot megcsavarva ragasztunk össze a két végén, akkor az a pont, ami a külső gyűrűn halad a spirálon keresztül a belső térbe kerül, majd azt végigjárva kikerül a külső gyűrűbe” (Cziránku Sándor).
Együtt kezdtek el zenélni, de 3 éve csinálják csak ketten a Kárpát Mőbiuszt. De már 20 éve is előjöttek azok az ötletek, amiket csak most sikerült megvalósítani. Cziránku zenei játékát hallgatva az az az érzése támad az embernek, mintha 5 vagy esetleg 6 ember hozta volna össze ezt a hangzást.
Egy neves amerikai szaklapba is belekerültek (ahol nem szoktak magyarokról írni, de világsztárokról viszont igen), ahol pozitív kritikát közölek róluk, ezzel jellemezve a játékukat. Voltak turnézni Franciaországban, ahol a publikum egyből befogadta őket, és hatalmas sikert arattak.
A zenéjükben nincs ének, a számokból mégis látszik, hogy érzéseket akarnak nekünk átadni. Minden szám egy adott érzésről szól profin kidolgozva. A Trottel Records adta ki a CD-jüket, amit a lemezboltokban már nem lehet megtalálni, mert mind elfogyott, csak az interneten lehet megrendelni őket.
Azt hiszem, addig, amíg találkozunk ilyen emberekkel, nem fog elveszni a magyarság ősi zenéje. Mi is csak ennyit szeretnénk: végtelen szimfóniákat.
Cziránku Sándor - kétnyakú gitár Csik István - dobok és egyéb ütős hangszerek