előzetes [koncert] 2009. november 26. csütörtök 16:54
nincsen hozzászólás
szerző: PjotrColumbus Jazzklub programjai
december 1.
Tzumo Electronic Dreams
Oláh Tzumo Árpád zongora, szintetizátor Bacsó Kristóf - szaxofon Papesch Péter basszusgitár Borlai Gergő dob Ifj. Födő Sándor ütőhangszerek
Oláh Tzumo Árpád első nagy sikerét 1998 tavaszán érte el, amikor a Magyar Rádió Füsti Balogh Gábor Jazz-zongora Tehetségkutató Versenyén Szabó Sz. Dániellel holtversenyben első helyezett lett. Szólólemeze 2001-ben jelent meg My Time címmel az EMI kiadónál. Következő évben felvételt nyert a Los Angeles-i Thelonious Monk Institute-ra, ahol többek között Herbie Hancock volt a tanára. A Tzumo Electronic Dreams a fiatal magyar jazzmuzsikus-generáció rendkívül tehetséges, keresett és már nagy múlttal rendelkező tagjaiból alakult. A zenekarvezető és a kompozíciók szerzője Tzumo. Zenéjük a jazz, a rock, a klasszikus zene, a world music és elektronikus zenei irányzatok elemeire épül, s az improvizáció és a képzelet ereje teljesíti ki azt.
december 2.
Szőke Nikoletta Quartet
Szőke Nikoletta ének Szakcsi Róbert - zongora Barcza Horváth József nagybőgő Mohay András - dob
Szőke Nikoletta a Jazzclusive zenekar énekesnőjeként és a montreux-i jazzfesztivál énekversenyen aratott sikerének köszönhetően lett ismertté: a Shure Montreux Jazz Voice Competition zsűrijének és közönségének első díját egyszerre kapta meg 2005-ben. Ezzel bekerült a világ jazz-vérkeringésébe, koncertjeiről, előadó művészetéről rendszeresen cikkezik Európa zenei sajtója. Legutóbb a tengerentúlról kapott elismerést: a neves kaliforniai jazzkritikus, Ted Gioia cikkében a legjobb nem amerikai származású jazzénekesek között említette. Repertoárja színes, hiszen saját szerzemény, kubai dal, Stevie Wonder és Beatles-feldolgozás egyaránt található benne a jazz standardek mellett.
december 3.
Benda Band Benda Gábor - zongora Foulidis Georgios - basszusgitár Bordás József - dob Müller György - konga
Kompozítciós jazz, smooth jazz, jazz funk és progresszív jazz stilisztikai elemeiből összeállított zenei performance, melynek alapját Benda Gábor kompozíciói alkotják.
december 7.
Dés András Trió
Dés András ütőhangszerek Szabó Dániel - zongora Szandai Mátyás nagybőgő vendég: Borbély Miklós szaxofon
A Dés András trió kortalan, letisztult, ám üde zenéje a tökéletes „belépőzene” a jazz birodalmába. A darabok játékossága mögött mégis precízen felépített, formásra csiszolt kompozíciók rejlenek, a jazz rajongói számára is izgalmas csemege. E produkció ékes bizonyíték arra, hogy mindhárom benne szereplő muzsikus immáron végleg kilépett az „ígéretes ifjú titán” kategóriából és felnőtt, saját hanggal és karakterrel rendelkező, éretten játszó, meghatározó szereplői a XXI. századi magyar jazzéletnek.
december 8.
The Sound of Thelonious Monk
Szakcsi Jr - zongora Fekete Kovács Kornél - trombita Bolla Gábor - tenor szaxofon Egri János - nagybőgő Balázs Elemér dob
A zenekar Thelonious Monk szerzeményeit játssza, aki a jazztörténet egyik legnagyobb komponistája és újítója. Noha a bebop egyik jelentős alakjának számít a melódia és harmónia területén, játéka összetéveszthetetlen cikornyás, különc, a felszínen kaotikusnak tűnő de valójában hihetetlenül újszerű. Szakcsi Jr legújabb formációja az ő művészete előtt tiszteleg.
december 13.
Hot Jazz Band
Bényei Tamás trombita, bendzsó, ének Bera Zsolt harsona Fodor László kjarinét, altszaxofon Szili Róbert gitár Juhász Zoltán nagybőgő Galbács István dob
(Kiemelt koncert, belépőjegy ára 1600 Ft)
A Hot Jazz Band az 1920-as, 30-as, 40-es évek melódiáinak hiteles tolmácsa, a jazzkorszak népszerű amerikai szórakoztató zenéjének és a háború előtti magyar filmslágereinek eredethű megszólaltatója. Zenéjük olyan nagy előadókat idéz, mint Louis Armstrong, Benny Goodman, Bing Crosby, Karády Katalin, Kalmár Pál, Latabár Kálmán, Kabos Gyula, és oly szerzőket, mint George Gershwin, Duke Ellington, Eisemann Mihály, Fényes Szabolcs, Márkus Alfréd A zenekar fennállása óta négy nemzetközi és két hazai verseny győztese, melyek között legkiemelkedőbb az 1995-ös franciaországi New Orleans Jazz Verseny, melyen 54 zenekarból végeztek az élen, továbbá hatszor szerepeltek nagy sikerrel az Amerikai Egyesült Államokban a világ legnagyobb szabású jazz-fesztiválján Sacramentóban. A Hot Jazz Band kétszeres eMeRTon-díjas együttes, a Líra-díj és Louis Armstrong Emlékdíj tulajdonosa, eddig 12 CD-t jelentetett meg.