magazin [gyermekprogramok] 2009. június 9. kedd 11:24
nincsen hozzászólás
szerző: Millenáris.HuNyári napközis tábor a Millenárison: „Örökmozgó” – játékos felfedezés ötnapos turnusokban! 2009. június 15. és augusztus 14. között. Millenáris - Budapest
Várnak minden 614 éves korú, kalandvágyó gyereket hétfőtől péntekig 8.0017.00 óráig!
Résztvevőinkkel játékos formában kutatjuk és fedezzük fel a ZöldPont élhető város a Millenárison című kiállítást. Célunk: ismereteink bővítése környezetünk megóvása érdekében, az egyéni felelősség és szerepvállalás növelése, valamint a szűkebb és tágabb, környezetünket érintő jelenségek megfigyelése, bolygónk múltjának, jelenének megismerése, illetve a jövő lehetséges útjainak feltárása.
A négy őselemmel (föld, tűz, víz, levegő) kapcsolatos tudnivalókkal ismerkedünk meg turnusonként más-más szempontból. A művészetek iránt fogékonyabb gyermekeknek a filmre, zenére, irodalomra és képzőművészetekre; a természettudományok iránt érdeklődőknek a környezetismeretre, biológiára és fizikára építő turnusokat ajánljuk.
2009 a kreativitás és innováció éve! Ennek megfelelően minden gyerek lehetőséget kap arra, hogy a számára legmegfelelőbb módon fejezhesse ki gondolatait, érzéseit a közös tevékenységek során. Különféle technikák megismerésére és alkalmazására nyílik tér: többek között digitális eszközök használatára (filmkészítés, fényképezés, kép- és hangfelvétel), s akár egy digitális stúdióban is munkálkodhatnak (újság-, képregény-, makett-, plakát-, bábkészítés stb.). Az alkalmazott kooperatív és drámatechnikák biztosítják az aktív részvételt, a pozitív, támogatói légkört, a játékos tanulás és kikapcsolódás feltételeit.
Négyféle egyhetes, a közös témát különböző módokon és módszerekkel megközelítő pedagógiai projektet hirdetünk. A turnusokat 33 képzett pedagógus (a Jövő Iskolája tanárai) vezeti.
1 turnus
1. Gyerekszem a városon (A kreativitás, önismeret, együttműködés és problémamegoldó készség fejlődését elősegítő, alkotó projekt 714 éveseknek.)
Idén nyáron az UV-szűrős napszemüveg helyett a Millenáris legújabb fejlesztését, a Városlesőt ajánljuk nektek! Mitől olyan különleges ez a szemüveg? Attól, hogy lencséi felnagyítják mindazt, amit ebben a városban igazán szeretsz, és azt is megmutatják, ami e szemüveg nélkül nem szúr szemet neked! Nézzünk szét együtt a Millenáris környékén ezen a szemüvegen át, és kapjuk lencsevégre, mitől élhető számunkra környezetünk! Mutassunk rá azokra a jelenségekre, amelyeket szívesen megváltoztatnánk! Kutassuk fel a kiállítás segítségével, mit tehetünk annak érdekében, hogy a városleső sétánk során felismert problémák megszűnjenek, s hogy végül a filmkészítés lehetőségeivel keltsünk életre egy olyan várost, amelyben megmutatjuk mindezt!
A tábor programja:
A lencse másik végén a táborozókkal: városjáró kirándulásunk során együtt nézünk körül a Millenáris környékén; digitális fényképeket készítünk arról, hogy mit szeretünk, és mit nem szeretünk közvetlen környezetünkben, az utcán, a parkokban, a ház falán, a járda kövén vízen, földön, levegőben (ismeretszerző képesség, önkifejezés).
A mikrofon előtt: digitális kisfilmet készítünk csoportokban a hétfőn szerzett tapasztalatainkról úgy, hogy fényképeinket véleményeinkkel kommentáljuk (együttműködést serkentő, kommunikatív készségek).
Kilátás: hozott tudásunk és a kiállítás segítségével közösen gondolkodunk el arról, hogy hol, mit és hogyan változtatnánk környezetünk kevésbé szerethető jelenségein; ezt forgatókönyvben rögzítjük, amely egy általunk elképzelt várost mutat be (ismeretszerző és problémamegoldó készség).
Bábuda: az elképzelt városhoz a bábfilm technikáját társítjuk, csoportban bábokat készítünk, filmet forgatunk és vágunk (kreativitás).
Adásban: a filmekhez plakátot gyártunk, a digitálisan elkészült munkákat egy délutáni vetítésen mutatjuk be egymásnak, a szülőknek és a barátoknak (alkotóképesség, együttműködés).